Anasayfa >

Bölgeler >

Trakya'daki gümrük kapılarında "gurbetçi" hazırlığı!

Trakya'daki gümrük kapılarında "gurbetçi" hazırlığı!

25 Haziran 2015 Perşembe, 16:08:45
Trakyadaki gümrük kapılarında gurbetçi hazırlığı!
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, izinlerini Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçiler için sınır kapılarındaki hazırlıkların tamamlandığını belirterek, "26 personelle 24 saat esasıyla tüm yoğunluğu kaldıracak şekilde hazırlandık" dedi.

Yalçın, Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki toplantı salonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, gurbetçilerin yurda girişinin gelecek haftadan itibaren başlayacağını söyledi.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerdeki okulların tatil edileceği günlere göre planlarını yaptıklarını anlatan Yalçın, şunları kaydetti:

"Personelimizi ona göre düzenledik, planlamamızı yaptık, sistemlerimizi hazırladık. Geçen yıllardaki tedbirlerden memnun olduğumuz için aynen sürdüreceğiz. Gurbetçilerimizin hangi gün geleceklerini tahmin ettiğimiz için hazırlıklarımız tamam. 26 personelle 24 saat esasıyla tüm yoğunluğu kaldıracak şekilde hazırlandık. Yunan ve Bulgar gümrük yetkilileriyle görüşmelerimizi yaptık, onlar da sezona hazır. Gurbetçimiz fısıltı gazetesine inanmasın. Bulgaristan tarafında 'Kapitan Andreevo'da inşaat var, çok kuyruk olur' diye düşünmeden canlı olarak yayın yaptığımız gümrük kameralarına bakıp ona göre az yoğun olan kapıyı seçsin." AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER