Anasayfa >

Bölgeler >

Orhaneli ve Tunçbilek'in satış sözleşmesi imzalandı!

Orhaneli ve Tunçbilek'in satış sözleşmesi imzalandı!

24 Haziran 2015 Çarşamba, 14:33:18
Orhaneli ve Tunçbilekin satış sözleşmesi imzalandı!
Elektrik Üretim AŞ'ye ait Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin satış ve işletme hakkı devir sözleşmesi ile Soma Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye ait Soma B Termik Santralinin satış sözleşmesi imzalandı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) sitesinde yer alan duyuruya göre söz konusu santrallerin devir işlemi gerçekleştirildi.

Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ve taşınmazları ile Soma Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye ait Bursa Linyitleri İşletmesi (BLİ) tarafından kullanılan taşınırların satışına ilişkin devir sözleşmesi, ÖİB ile ihalede 521 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ tarafından kurulan Çelikler Orhaneli Tunçbilek Elektrik Üretim AŞ arasında yapıldı.

Ayrıca, Soma Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye ait Soma B Termik Santralinin ve Santral tarafından kullanılan taşınmazların varlık satışı yöntemi ile özelleştirilmesine ilişkin satış sözleşmesi de ÖİB ile 685,5 milyon dolarla ihalede en yüksek teklifi veren Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından kurulan Soma Termik Santral Elektrik Üretim AŞ arasında imzalandı. Aa

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER