Anasayfa >

Bölgeler >

Kentin rehabilitasyonu için harekete geçildi!

Kentin rehabilitasyonu için harekete geçildi!

23 Haziran 2015 Salı, 10:14:58
 Kentin rehabilitasyonu için harekete geçildi!
Düzce Belediyesi bünyesinde oluşturulan Estetik Kurulu Özellikle İstanbul Caddesi, Atatürk Bulvarı, Kervan Kavşağı-Kalıcı Konutlar arası, Çoban Kavşağı-Konuralp arası ve D-100 etrafında bulunan alanlarda yapılması planlanan revizyon ve kentsel rehabilitasyon projelerini incelendi.


Düzce Belediyesi Estetik Kurulu kentin revizyon ve kentsel rehabilitasyonu için mimar ve çevre mühendisleri tarafından hazırlanın projeleri değerlendirdi. Belediye Başkanı Mehmet Keleş başkanlığında yapılan toplantıda önemli kararlar aldı. Estetik Kurulu bünyesinde bulunan mimar, çevre mühendisi, haritacı ve şehir planlamacıları yaptıkları çalışmaları değerlendirdi. Özellikle İstanbul Caddesi, Atatürk Bulvarı, Kervan Kavşağı-Kalıcı Konutlar arası, Çoban Kavşağı-Konuralp arası ve D-100 etrafında bulunan alanlarda yapılması planlanan revizyon ve kentsel rehabilitasyon projeleri ele alındı.

BİNALAR TEK TİP KAPLANACAK
Hazırlanan 3D projeleri detayları ile inceleyen Başkan Mehmet Keleş, yapılacak çalışmalara vatandaşların da desteği alınarak başlanması gerektiğini vurguladı. Düzce'nin revizyonu olarak değerlendirilen projede öncelikle binaların tek tip cephe kaplamalarından oluşması planlanıyor. İmar Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün de iştirak ettiği toplantıda ana arterler üzerinde bulunan ve özellikle toplu konut şeklinde yapılacak yatırımların Estetik Kurulu gündemine alınarak değerlendirilmesine karar verildi. Estetik Kurulunun öngördüğü düzenleme çalışmalarına ilişkin hem kiracı hem de mülk sahibine tebligat yoluyla tadilatların başlayacağına ilişkin bilgi verilmesi konusunda karar alındı. Ayrıca Estetik Kurulun her ay düzenli olarak toplanması kararlaştırıldı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER