Anasayfa >

Bölgeler >

Karlıova sanayi sitesine kavuşuyor!

Karlıova sanayi sitesine kavuşuyor!

19 Haziran 2015 Cuma, 16:54:13
Karlıova sanayi sitesine kavuşuyor!
Fırat Kalkınma Ajansı Güçlü Altyapı Güçlü Ekonomi Malı Destek Programı tarafından desteklenen SS Karlıova KSS Yapı Kooperatifi "Karlıova Küçük Sanayi Sitesi altyapı kurulumu ile sanayi ve kentsel gelişim" projesi altyapı yapım ihalesi tamamlandı.

FKA ajansı tarafından desteklenen proje ile Karlıova ilçesi küçük sanayi sitesi alanında içme suyu, kanalizasyon, elektrik, yol ve kaldırımlar, imla alanları, koruma duvarını içeren altyapı yapım işi 2016 yılı 10. ayda tamamlanacak. Proje teknik danışmanı ve yürütücüsü Cuma Karaarslan, Karlıova ilçesinin gelişimine katkı sunacak olan bu altyapı çalışmasıyla ilçenin planlı bir şekilde çağdaş ve düzenli, her türlü altyapı ve üstyapı olanaklarına sahip iş yerlerine kavuşması sağlamak üzere FKA'dan destek aldıklarını söyledi. Karaarsla, "Bu desteğin doğru ve yararlı kullanımı küçük sanayi işletmelerinin çalışma koşullarına uygun olmak üzere tapusu SS Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'ne ait olan 18 bin 384 metrekare alanda saha içi yol, içme suyu, elektrik, ihata duvarı, kanalizasyon ve arıtma tesisleri kurularak yeni yatırımların güvenle gelişmesine katkı sunulmuş olacaktır. Kurulacak sanayi altyapısı ve arıtma tesisleri ile üretim ve Çevre dengesinin korunması sağlanarak güvenli üretim yatırımlar ile ilçenin gelişimine katkı sunulacaktır. 18 bin 384 metrekare alan düzenlemesi ile 55 adet sanayi dükkanının kurulmasına katkı sunularak ilçede dağınık olan hizmetler bir araya getirilecek güvenli üretim ve çevresel yönetim güvenliği sağlanmış olacaktır" dedi.

 

YÜZDE 75 HİBELİ

Karlıova ilçesinin planlı gelişimi ve sanayi altyapısının oluşturulacağı çalışmanın yüzde 75 hibe desteği ve yüzde 25 öz kaynak kullanımı ile tamamlanacağını kaydeden Karaarslan, şunları söyledi:

 

"Proje kapsamında ihalesi yapılan yapım işi 1200x10m 12 bin metrekare saha içi yol ve alan yapılması, bin 800 metre içme suyu ve depoları isale ve saha içi dağıtım hattı/ 150 metreküplük depo yapım, 500 metre duvar imalatı sanayi sitesi koruma duvarı, 500 metre kanalizasyon 500 kişilik doğal arıtma kanalizasyon ve arıtma tesisi, 700 metre elektrik hattı/1 adet trafo ve saha bağlantıları elektrik hattı ve trafo olmak üzere tüm altyapının tamamlanmasını içermektedir. 954 bin 56 lira 89 kuruş ihale bedeli ile yüklenici Dizayn İnşaat Limited Şirketi tarafından verilen uygun teklifin değerlendirildi ve sözleşme hazırlanması için davet edildi."

 

7 gün içinde inşaat işlerinin başlayacağını kaydeden Karaarslan, 2016 yaz dönemi bitmeden açılış yapmayı umduklarını söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER