Anasayfa >

Bölgeler >

Menteşe'de sokak hayvanları geri dönüşümle beslenecek!

Menteşe'de sokak hayvanları geri dönüşümle beslenecek!

16 Haziran 2015 Salı, 15:36:31
Menteşede sokak hayvanları geri dönüşümle beslenecek!
Muğla'nın Menteşe Belediyesi, hem sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak hem de geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla geri dönüşüm kutularını hizmete sundu.

Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, yaptığı açıklamada sokak hayvanlarının özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta güçlük çektiğini belirterek, "Ayrıca büyüyen kentsel yaşamın doğal sonucu olarak yaşam alanları daralan, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları, etrafındaki çöpleri karıştırarak karnını doyuruyor. Belediye olarak, ilçemizde yaşayan sokak hayvanlarını da bu ilçenin sakinleri olarak görüyoruz, çünkü onlarla birlikte yaşıyoruz. Bu nedenle onlara hem sahip çıkmak hem de çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamamız gerekiyor. Bu anlamda çevreci, sokak hayvanlarını doyuran geri dönüşüm kutularını hizmete sunduk." dedi. Bu kutularda mama ve suyun birlikte bulunduğunu ifade eden Başkan Gümüş, "Bu kutular sayesinde sokak hayvanları, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

 

Şu an için iki adet olan geri dönüşü kutularını, Sınırsızlık Meydanı ve Latif Sepil Parkı olmak üzere iki noktaya yerleştirdik. Vatandaşlarımız tarafından bu kutularımıza atılan her pet şişe, cam şişe, teneke ve karton kutu karşılığında alt bölümde bulunan kaplara, Menteşe Belediyesi tarafından temin edilen kuru mamalar otomatik olarak dökülüyor. Böylelikle sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerin yiyecek ihtiyacı karşılanıyor. Diğer taraftan da çevremizi temiz tutmuş oluyoruz. Sokak hayvanları da yiyecek bulmak için etraftaki çöpleri karıştırmadan, bu kutularımızdaki mamalarla karınlarını doyurabiliyorlar. Sokak hayvanlarını doyuran geri dönüşüm kutularının sayısını en kısa sürede arttırarak, kentimizin farklı noktalarında yerleştireceğiz." diye konuştu.CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER