Anasayfa >

Bölgeler >

Bitlis Adilcazev Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor!

Bitlis Adilcazev Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor!

16 Haziran 2015 Salı, 15:18:58
Bitlis Adilcazev Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor!
Bitlis'in Adilcevaz Belediyesi, ilçenin farklı yerlerinde başlattığı çalışmaları hızlandırarak aralıksız sürdürüyor.


İlçede özellikle yol çalışmalarına ağırlık veren Adilcevaz Belediyesi, park çalışmalarının yanı sıra vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu Şerefiye Camisi altında bulunan hamam ve saunayı tadilata alarak daha kullanışlı hale getirecek. Belediye ekipleri ilçede başlatılan yol çalışmalarını da farklı alanlarda sürdürüyor. Ekipler Cevizlibağ civarından başlayan Çayır Mahallesi yolunu Cevizli Mahallesine kadar asfaltlama çalışmaları için yola malzeme sermeye başladı. Çayır Mahallesi yolunun önümüzde ki günlerde asfaltlanacağı bildirildi.

 

TOKİ ve Cevizkent yolunda parke döşeme çalışmalarını bitirme aşamasına getiren ekipler, öte yandan Orta Mahalle Ethem bey köprüsünden başlayarak Bekir Gıdanın bulunduğu civara parke taşı döşemesi için çalışmalara başladı. Belediyenin yürüttüğü çalışmalarla mahalleler modern bir görüntüye kavuşacak. Mahalle sakinlerini yaz aylarında toz ve topraktan, bahar ve kış mevsimlerinde ise çamurdan kurtaracak olan yolların en kısa sürede tamamlanması için başlatılan hummalı çalışmalar ise son hız ile devam ediyor.

 

Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Adilcevaz'ı daha yaşanılabilir modern bir şehir haline getirmeyi amaçladıklarını ifade ederek, "Belediyemizin tüm imkânsızlıklarına rağmen halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışıyoruz. İlçemizin en büyük sorunlarının başında gelen yol sorunlarını çözmek için farklı yerlerde çalışmalarımıza başladık ve birçok mahallemizde yol çalışmalarımız devam ediyor.

 

 

Bunların yanı sıra halkımızın ailesiyle birlikte dinlenerek güzel vakit geçirebilmeleri için parklarımızda çalışma başlattık. Ayrıca ilçemizde eksikliği bulunan hamam için merkez caminin alt kısmında bulunan alanı tadilattan geçirerek halkımıza yakışır hamam ve sauna haline getirip halkımızın hizmetine sunacağız. İnşallah belediye olarak halkımıza en güzel hizmetleri yapmak adına çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdüreceğiz" dedi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER