Anasayfa >

Bölgeler >

Türkiye dev billboardlarla tanıtılıyor!

Türkiye dev billboardlarla tanıtılıyor!

12 Haziran 2015 Cuma, 11:02:37
Türkiye dev billboardlarla tanıtılıyor!
DANİMARKA’nın başkenti Kopenhag’daki belediye meydanında, inşaat duvarlarını dev Türkiye billboardları süslüyor.

Dev billboardlarla tanıtımla ilgili olarak mahalli katip Korhan İşçan imzası ile bir açıklama yapan Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçiliği Turizm, Tanıtma ve Kültür Müşavirliği’nin açıklamasında “Geçen yıl ülkemizi Danimarka'dan 408.287 kişi ziyaret etmiştir ki bu sayı bir önceki yılın yani 2013 yılı gerçekleşmesine (402.818) göre yüzde 1.36’lık bir artışı ifade etmektedir. Bu yılın ilk dört ayında ülkemizi ziyaret eden kişi sayısı ise 66.034 olarak gerçekleşmiştir.

 

Bu yıl reklam kampanyası açık hava ve yazılı medya olmak üzere iki farklı mecrada yürütülmektedir. Reklam kampanyamız Nisan ayında başlamış olup Haziran ortasında son bulacaktır. Belediye meydanında (Radhuspladsen) yer alan açık hava reklamımız 11 Mayıs tarihinden beri devam etmektedir. Söz konusu reklamın icra edildiği alanın büyüklüğü iki afiş ve bir dijital ekran olmak üzere toplamda 107 metrekaredir. Reklamda oynatılan videonun uzunluğu ise yaklaşık 7 dakikadır.” denildi.

 

 

Geçtiğimiz yıllara oranla, Türkiye’ye giden Danimarkalı turist sayısında fazla bir artışın olmadığı görülen açıklamada, Danimarkalıların hangi destinasyonları, hangi alanlarda turizmi tercih ettikleri ise belirtilmedi. Danimarka’da İspanya’dan sonra en çok tercih edilen tatil beldesi olan ve Yunanistan’ı geride bırakan Türkiye’de yaklaşık 3 bin Danimarkalı konut sahibi bulunuyor. Öncelikli olarak Alanya, Antalya bölgesini tercih eden Danimarkalılar için Bodrum, Marmaris, Milas, Kapadokya, Kuşadası gibi bölgeler de tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Daha çok deniz ve kum için Türkiye’ye seyahat eden Danimarkalılar, Tarih ve Golf turizmine de önem veriyorlar.  DHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER