Anasayfa >

Bölgeler >

Yaşlılar evinde ikinci bahar!

Yaşlılar evinde ikinci bahar!

10 Haziran 2015 Çarşamba, 10:45:45
Yaşlılar evinde ikinci bahar!
ANTALYA'da Muratpaşa Belediyesi Yaşlılar Evi'nde tanışıp Latin dans kursunda yakınlaşan ve 14 Şubat günü nişan yüzüklerini takan 72 yaşındaki Hüseyin Soner ve 62 yaşındaki Filiz Akyer, sade bir düğünle dünya evine girdi.

Muratpaşa Belediyesi'nin kentin en güzel manzaralı noktası falezler üzerinden Akdeniz ve Konyaaltı sahilini boydan boya gören noktasında yaşlılar için oluşturduğu buluşma mekanı Yaşlılar Evi, ilk düğününe ev sahipliği yaptı. Yaşlılar Evi'nin ilk üyelerinden 3 torun sahibi Hüseyin Soner ile 1 torun sahibi Filiz Akyer, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde yapılan nişanın ardından aynı yerde yaptıkları sade bir düğünle dünya evine girdi.


Düğün için gelinlik tercih etmeyen Filiz Akyer, beyaz bir elbise giydi, yüzünü küçük bir tülle örttü. Damadın düğün için tercihi ise mavi renk bir takım elbise oldu. Akyer'in torunu Gülin Ülgen bir an olsun babaannesinin yanından ayrılmadı. Çiftin nikahını kıyan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, evlilik cüzdanını geline teslim etti. Nikahın ardından çift düğün pastasının kesip gönüllerince eğelendi.


Yaklaşık 10 yıldır Antalya'da oturan Filiz Akyer, Soner'in tanışma teklifiyle arkadaşlıklarının başladığını söyledi. Arkadaşlıklarının Yaşlılar Evi'nde açılan Latin dans kursunda yakınlaşmaya dönüştüğünü aktaran Akyer, "Beyefendinin nezaketi, görgüsü, kendisinin de benim gibi İstanbullu oluşu, aynı kültürden gelişimiz bizi yakınlaştırdı" dedi. Yakınlaşma zamanla yerini farklı heyecanlara bırakırken, Soner'in Filiz Akyer'e yazdığı bir şiir, farklı duygular içindeki çifti 14 Şubat Sevgililer Günü'nde nişan töreninde buluşturdu. Emekli inşaat mühendisi olan Soner, 20 yıl önce Antalya'ya yerleştiğini, Akyer'le sonsuza kadar devam edecek bir birlikteliği arzuladığını söyledi. DHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER