Anasayfa >

Bölgeler >

Toki Afyonkarahisar Konutları kura çekilişi yapıldı!

Toki Afyonkarahisar Konutları kura çekilişi yapıldı!

09 Haziran 2015 Salı, 16:25:15
Toki Afyonkarahisar Konutları kura çekilişi yapıldı!
TOPLU Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Afyonkarahisar'da inşaatı devam eden 88 konut için kura çekimi yapıldı...

Rehberlik Araştırma Merkezi'nde gerçekleştirilen kura çekimine konut sahibi olmak isteyenler katıldı. Kura çekimi ve konutlarla ilgili bilgi veren TOKİ uzmanı Levent Çeyikçi, "Afyonkarahisar merkez Çetinkaya Mahallesi'ndeki 88 toplu konut için noter huzurunda kura çekimi gerçekleştiriyoruz. Engelliler için ayrılan kontenjan için 10 kişi başvuruda bulunurken, normal başvuru için ise 320 adet başvuru yapıldı. 10 engelliden 5'ine konut verilecek. Bunun yanında 88 asil 50 de yedek belirlenecek. Konutların taksitleri sözleşme imzalandıktan sonraki ay başlayacak. Konutların teslimi ise sözleşme imzalandıktan sonra 36 ay içinde yapılacak" dedi.Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazananlar, sevinçli haberi telefonla yakınlarına bildirirken, büyük sevinç yaşadı. Noter huzurunda yapılan ve kamera ile kayıt altına alınan kura çekiminde 2 şehit ailesi de ev sahibi oldu.
88 konut için ödemeler 3 farklı seçenekle yapılabilecek. 120 metrekare olan konutların en düşük fiyatı 128 bin lira olurken, en yükseği 157 bin lira olarak belirlendi. Yeni Otogar'ın karşısında bulunan konutlar, peşinata göre 96 ay, 108 ay ile 120 aya varan vadelerle ödenebilecek.
Konut sahibi olmaya hak kazanamayanların başvuru bedelleri 15 Haziran'dan itibaren iade edilmeye başlanacak. Kurada adı çıkan ancak sözleşme imzalamayan asil veya yedek alıcıların başvuru bedelleri ise 29 Haziran'dan itibaren ödenmeye başlanacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER