Anasayfa >

Bölgeler >

Akrobat değil, işçiler inşaatta çalışıyor!

Akrobat değil, işçiler inşaatta çalışıyor!

09 Haziran 2015 Salı, 10:56:33
 Akrobat değil, işçiler inşaatta çalışıyor!
Yasal düzenleme ve uyarılara rağmen inşaat işçileri, akrobatlara nazire yaparcasına çalışmalarını sürdürüyor. Bu fotoğra, sabah Ankara Etimesgut ilçesinde bir inşaatta çekildi. İşçilerin ahşap iskeleler üzerinde çalışırkenki rahat tavırları dikkat çekiyor...Yasal düzenleme ve uyarılara rağmen inşaat işçileri, akrobatlara nazire yaparcasına çalışmalarını sürdürüyor. Bu fotoğra, sabah Ankara Etimesgut ilçesinde bir inşaatta çekildi. İşçilerin ahşap iskeleler üzerinde çalışırkenki rahat tavırları dikkat çekiyor.

DIŞ CEPHE İŞ İSKELELERİ TEBLİĞİ NE DİYOR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın inşaat sektöründe özellikle yüksekten düşme sonucu yaşanan iş kazalarını önlemeye karşı hazırladığı 'iskelelere standart getiren' son düzenleme Resmi Gazete'de yayınlanmasına rağmen 1 Temmuz 2015 günü yürürlüğe giriyor.

Bakanlık tarafından hazırlanan ahşap ve ön yapımlı çelik ile alüminyum alaşımlı bileşenlerden oluşan dış cephe iş iskelelerine ilişkin tebliğe göre, ruhsat alırken, dış cephe iş iskelelerinin detaylı çizimleri de başvuruya eklenecek. Yüksekliği 13,5 metreyi aşan iskelelerin çelik veya alüminyum alaşım bileşenlerinden oluşması zorunlu kılınacak. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER