Anasayfa >

Bölgeler >

Bursa’da cadde ve sokaklar asfaltlanarak yenileniyor!

Bursa’da cadde ve sokaklar asfaltlanarak yenileniyor!

08 Haziran 2015 Pazartesi, 16:42:15
Bursa’da cadde ve sokaklar asfaltlanarak yenileniyor!
Bursa Osmangazi Belediyesi, Mehmet Akif Mahallesi'ndeki sokakların asfaltlanması için çalışma başlattı...

Osmangazi Belediyesi, ilçe genelinde eskimiş ve bozuk yol bırakmamak için yürüttüğü asfaltlama çalışmalarına hız verdi. 4 yama ekibi, 2 kaplama ekibi ve freze makinesi ile Osmangazi'nin değişik bölgelerinde asfalt çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, Mehmet Akif Mahallesi'nde imara yeni açılan bölgedeki sokakların asfaltlanması için çalışma başlattı.

Yürütülen asfaltlama çalışmalarını inceleyen Osmangazi Belediye Bakanı Mustafa Dündar, 2015 yılı içerisinde yapılacak asfaltlama çalışmaları için 15 milyon lira bütçe ayırdıklarını söyledi.

Dündar, "Osmangazi'de şuan da 6 noktada asfaltlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sert geçen kış aylarında asfaltlar zarar gördü. Osmangazi Belediyesi olarak ilçe genelinde eskimiş ve bozuk yol bırakmamak için hem yeni asfalt döküyoruz, hem de yama çalışmaları yürütüyoruz. Mevcut yolların yenileme ve iyileştirme çalışmaları sırasında, eski asfaltın geri dönüşümünü sağlamak ve asfalt maliyetlerini düşürmek adına da belediyemize ait freze makinesini kullanıyoruz." dedi.

Mehmet Akif Mahallesi'nde yürütülen asfalt çalışmaları hakkında da bilgiler veren Dündar, "Mehmet Akif Mahallesi'nde imar planları neticesinde açılan yolların asfaltlanmasını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın daha güzel şartlarda yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. İlçemizdeki mevcut ve yeni yapılan yolların asfaltlanmasını gerçekleştirerek ulaşımı rahatlatacağız." diye konuştu. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER