Anasayfa >

Bölgeler >

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Gazipaşa’da!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Gazipaşa’da!

05 Haziran 2015 Cuma, 12:45:53
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Gazipaşa’da!
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara seslenerek destek istedi.

Ak Parti İlçe Teşkilatı'nın seçim bürosunda halka seslenen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti'nin tüm hayalleri gerçekleştirdiğini söyledi. 'Uçak inmez' denilen Gazipaşa Havalimanı'nı hizmete açtıklarını anlatan Çavuşoğlu, "Bu havaalanına yılda 1- 3 milyon yolcu gelecek. 30 yıldır hayal ediyorduk. Gazipaşa 1 litre suya muhtaçtı. Gökçeler Barajı'nı yapacağız. Sulama Projesi'nin temelini birlikte attık. Şimdi o da bitiyor. Hayallerimizi gerçekleştiriyoruz" dedi.

 

"7 Haziran'da bir kez daha destan yazmaya var mısınız" diyen Çavuşoğlu, Ak Parti döneminde ekonominin büyüdüğünü söyledi. IMF'ye olan borçları da ödediklerini kaydeden Çavuşoğlu, "Bugün çok şükür yılda 11.7 milyar dolar insani yardım yapıyoruz. 1 milyar dolar için dilenmiyoruz. Bugün dünyanın her yeri kalkınsın diye yılda 3,5 milyar dolar yardım yapıyoruz.

 

Kalkınma yardımı. Yani yılda 5,5 milyar dolar toplam insani yardım, kalkınma yardımı yapıyoruz. Afrika'ya yapıyoruz. Somalili kardeşlerimize hastane yapıyoruz" dedi. Türkiye'nin, dünyanın her yerinde mazlumlara, yardıma muhtaç insanlara yardım etmesi için güçlü olması gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, 7 Haziran seçimlerinin yeni Türkiye'nin ikinci yarısının başlama seçimleri ve yeni Türkiye'yi yok etmeye çalışanlara bir cevap olacağını sözlerine ekledi.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER