Anasayfa >

Bölgeler >

Tatvan şehir parkına kavuşuyor!

Tatvan şehir parkına kavuşuyor!

05 Haziran 2015 Cuma, 11:40:49
Tatvan şehir parkına kavuşuyor!
Tatvan Belediyesi bünyesindeki feribot işletmesi mevkiinde bulunan 15 bin metrekare alana şehir parkı inşa edileceği belirtildi...

Tatvan Belediyesi ve kardeş belediyesi olan Bağcılar Belediyesi tarafından Tatvan Feribot İskelesi mevkiinde sahile sıfır bir vaziyette bulunan 15 bin metrekare alana çocuk oyun alanı, kamelya ve oturma alanlarını barındıracak yeni bir park yapılacak. Yapımına dolgu aksamının yapılmasıyla başlanan parkın tamamlanmasıyla vatandaşların sosyal yaşantısını hareketlendirmek için modern ve ferah alanlar oluşturulması hedefleniyor.


İmar planında yeşil alan olarak belirtilen alanın şu anda boş ve hiçbir getirisi olmayan bir arazi şeklinde bulunduğunu belirten Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, projenin tamamlanmasıyla ilçede yeşil alan eksikliğinin az da olsa giderileceğini kaydetti. Tatvan'ın giderek betonlaştığına dikkat çeken Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, "Feribot iskelesi mevkiinde göle sıfır bir vaziyette olan bu alanda kardeş belediyemiz olan Bağcılar Belediyesi ile güzel bir park inşa edeceğiz. Şu an dolgu ve zemin güçlendirme çalışmalarının yürütüldüğü alanda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Modern şehircilik ve park anlayışı göstererek, içerisinde kamelyalar, yürüyüş parkurları, çocuk oyun grupları ve spor aletlerinin de bulunduğu çok amaçlı parkı, en kısa zamanda Tatvanlı'ların hizmetine sunmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER