Anasayfa >

Bölgeler >

Karaoğlu MHP'nin Bayburt projelerini anlattı!

Karaoğlu MHP'nin Bayburt projelerini anlattı!

04 Haziran 2015 Perşembe, 17:39:30
Karaoğlu MHPnin Bayburt projelerini anlattı!
Milliyetçi Hareket Partisi MHP Bayburt Milletvekili Adayı Dr. Karabey Kadri Karaoğlu, projelerini anlattı.

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Bayburt Milletvekili Adayı Dr. Karabey Kadri Karaoğlu, projelerini anlattı.
Büyük Bayburt Otel'de Bayburt'ta görev yapan yerel ve yaygın medya temsilcileriyle bir araya gelen Karaoğlu, projelerini tüm detaylarıyla basın mensuplarıyla paylaştı.Sözlerine 7 Haziran 2015 günü gerçekleştirilecek milletvekilliği seçimlerinin tüm ülkeye hayırlar getirmesini temenni ederek başlayan Karaoğlu:
"Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt Milletvekili adayları olarak bizler, il ve ilçe başkanlarımız ve teşkilatlarımızın tüm mensupları ile yaklaşık 3 aydır çok yoğun ve yorucu bir çalışma süreci geçirdik. Bu süreç bizler için yorucu olduğu kadar oldukça da verimli geçti. Bu zaman zarfında il merkezimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimizdeki vatandaşlarımıza ulaşmaya, onlara kendimizi tanıtmaya ve projelerimizi aktarmaya çalıştık. Mutlulukla ifade etmek isterim ki gittiğimiz her yerde vatandaşlarımız tarafından büyük bir teveccühle karşılandık. Partimizin iktidar hedefi doğrultusunda Türkiye genelinde olduğu gibi Bayburt'umuzda da halkımızın teveccühüne mazhar olduğunu görmekten büyük bir onur duyduk. İnşallah bu mutluluğu 7 Haziran akşamı Bayburt'ta iki milletvekilliğini almış bir MHP iktidarı ile taçlandıracağız" dedi


"VATANDAŞLARIMIZ ARASINDA HİÇBİR SİYASİ AYRIM YAPMAYACAĞIZ"
Siyasi görüş ve parti ayrımı yapmadan tüm Bayburtluların hizmetinde olacaklarını ifade eden Karaoğlu: "Hiçbir vatandaşımız siyasi görüşünden dolayı ayrımcılığa maruz kalmayacak, dünya görüşünden dolayı işini ve aşını endişe etmeyecek.Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da toplumumuzun tüm kesimlerini kucaklamaya devam edeceğiz" dedi.


"SORUNLARI BİZZAT KAYNAĞINDA ÇÖZECEĞİZ"
Sorunları kaynağına inerek çözeceklerini anlatan Karaoğlu şöyle devam etti:
"Bayburt'ta kuracağımız bir irtibat bürosu ile halkımızın doğrudan doğruya ve acil durumlarda hemen şahsıma ulaşabilmelerini sağlayacağız.Ankara'da yerleşik bir temsilden öte, her ay mutlak surette Bayburt'ta bulunacağız, esnaf, köy ve ev ziyaretleri ile halkımızın, çiftçimizin, işçimizin sorunlarını bizzat dinleyip bu sorunlara bizzat kaynağında ve hep birlikte çözümler arayacağız."


"GÜCÜN GERÇEK SAHİBİNE HESAP VERECEĞİZ"
Sürekli olarak halkla istişare halinde olacaklarını sözlerine ekleyen Karaoğlu: "Rutin olarak ''Halk istişare toplantıları'' düzenleyip, partili-partisiz bütün halkımızın katılabileceği ve düşüncelerini dile getireceği bu toplantılarda şehrimizin ve iş dünyamızın sorunlarını ele alacağız ve Ankara'da yürüttüğümüz çalışmalarla ilgili halkımıza bilgiler vereceğiz. Şeffaflık, katılımcılık ve halkın bilgilendirilmesi anlayışı ile hareket edip, gücün kaynağı olan hemşehrilerimize vekilleri olarak hesap vereceğiz. Bayburt için gündeme gelecek her projede tepeden inme bir yaklaşımdan öte yaptıracağımız anketler, kamuoyu araştırmaları ve düzenleyeceğimiz istişare toplantıları ile halkın tüm kesimlerinin görüşlerini alacağız, karar alma süreçlerine halkımızın katılımını sağlayacağız ve ortak aklı harekete geçireceğiz. Sivil toplum örgütleri ile periyodik toplantılarla bir araya geleceğiz, yürüttüğümüz çalışmalar ve projeler hakkında sivil toplum kuruluşlarımızın yöneticilerinin öneri ve taleplerini alacağız ve bu taleplerin takipçisi olacağız" diye konuştu.


"BAYBURT'UN TEŞVİK KANUNUNDA EN AVANTAJLI BÖLGE OLAN 6. BÖLGEDE YER ALMASINI SAĞLAYACAĞIZ"
Bayburt'a müteşebbisin gelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını anlatan Karaoğlu Bayburtla ilgili projelerini şöyle sıraladı:
"Yatırım teşvik kanununda maalesef 5. bölgede yer alan Bayburt'un en avantajlı bölge olan 6. bölgede yer almasını sağlayacağız ve ilimize yatırım yapacak müteşebbislerimizin başta enerji, vergi ve altyapı destekleri olmak üzere tüm devlet desteklerinden en üst düzeyde yararlanmalarını sağlayacağız. İlimizin ulusal ve uluslararası fonlardan azami olarak faydalanmasını sağlayacağız. Şehrimizin merkezi bütçeden aldığı kısıtlı paylarla gerçekleştirilen yatırımlarla yetinmeyip, hâlihazırda oluşturduğumuz ve alanında uzmanlardan oluşan proje ekibimiz ile Bayburt'un ulusal ve uluslararası fonlardan azami olarak yararlanması yönünde gayret sarf edeceğiz. İlimizin ticari girişimlerin artmasına zemin hazırlayacak bir ekonomik ve kentsel altyapıyı tesis etmek üzere başta tarım ve hayvancılık olmak üzere hemen her alanda projeler üreteceğiz.


ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN BÜTÜN EKSİKLİKLERİNİ GİDERECEĞİZ
Organize Sanayi Bölgemizde yaşanan başta enerji ve su olmak üzere tüm altyapı eksikliklerini süratle tamamlayıp zemin düzeltmesini ivedilikle yaptırarak bu alanı yatırımcılara sıfır hafriyat bedeli ile tahsis edeceğiz.


"5.000 BÜYÜKBAŞ HAYVAN KAPASİTELİ ORGANİZE HAYVANCILIK BÖLGESİNİ İLİMİZE MUTLAKA KAZANDIRACAĞIZ"
Hayvancılık teşviklerinden yararlanmak isteyen fakat arazisi olmayan vatandaşlarımızın arazi sorununu aşmak adına yatırımcımıza bütün altyapısı hazırlanmış bir şekilde bedelsiz arsa tahsisi imkânının sağlanacağı bir Organize Hayvancılık Bölgesini mutlakakuracağız. Burada et ve süt ürünlerientegre tesislerinin kuruluşunu teşvik ederek ilimizde tarım ve hayvancılığa dayalı sanayinin gelişimine katkı sağlayacağız. Burada kendi suyunu kendisi arıtan ve organik gübre üretebilen akıllı çiftliklerin kurulmasını teşvik edeceğiz. Kurulacak bu çiftliklerde aynı zamanda alternatif enerji kaynağı olarak biyogaz üretimi yapılacak. Bu modeli zamanla köylerimizde de yaygınlaştıracağız.


"TARIMA UYGUN BÖLGELERİMİZDE ORGANİK TARIM ALANLARI VE ORGANİK TARIM KÖYLERİ KURACAĞIZ"
Yapacağımız etütlerle Bayburt'ta organik tarım için en elverişli köyleri ve alanları belirleyip bu bölgeleri ''Organik Tarım Köyleri'' olarak ilan edeceğiz ve bu bölgelere özel, büyük avantajlar içeren tarımsal destekler sunacağız.


"BÖLGESEL TEŞVİKLERİN YANI SIRA SEKTÖRLERE ÖZEL TEŞVİKLER SAĞLAYACAĞIZ"
Mevcut teşvik kanununun yanı sıra bölgemiz önceliklerine göre başta turizm alyapısının güçlendirilmesi, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ile doğal taş sektöründe üretimin desteklenmesi olmak üzere yerel potansiyellere uygun ve bölgemizde uygulanabilirliği yüksek bir ''sektörel odaklı'' teşvik yasasının hayata geçirilmesi için çalışmalar yürüteceğiz.


"YÜKSEK HIZLI TREN BAYBURT'TAN GEÇECEK"
Erzincan'dan Karadeniz'e bağlanacak hızlı tren hattında bilimsel raporların da öngördüğü üzere Bayburt'tan geçecek güzergâhın yatırım planına alınmasını sağlayacağız. Bu yönde Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından yapılan ve daha rantabl olduğu öngörülen Bayburt üzerinden geçen hattın fizibilite ve çevresel etki değerlendirme çalışmalarını tamamlayarak yüksek hızlı trenin ilimizden geçmesini sağlayacağız.


"HAVAALANINI HİZMETE SUNACAĞIZ"
Şehrimiz ile Gümüşhane arasında yer alan Salyazı'da daha önce havaalanı olarak planlanan ve belli bir yere kadar inşa edilip tek bir uçak indikten sonra kaderine terk edilen alanda bir havaalanı yapılması yönünde çalışma yapacağız. Gümüşhane kamuoyu ile de işbirliği içerisinde daha güçlü bir havaalanı lobisi oluşturarak Salyazı havaalanının yatırım planına alınmasını mutlaka sağlayacağız.


"KOP DAĞI KAYAK TESİSLERİNİ ÇÜRÜMEKTEN KURTARACAĞIZ"
Kop dağında yer alan ve atıl durumda bulunan kış sporları ve kayak merkezinin uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapacak altyapıya kavuşturulmasını sağlayacağız. Bir müteşebbisimiz tarafından işletmesi devralınan bu alanı gerekli bakanlık finansmanları ve uluslararası fonlardan sağlanacak hibelerle kış sporları turizminin hizmetine sokacağız.


"İLİMİZİ 400 YATAKLI YENİ BİR HASTANEYE KAVUŞTURACAĞIZ"
İlçelerinde hastane bulunmayan tek il olan Bayburt'ta en basit bir sağlık probleminde dahi bölge illerine sevk edilen hemşehrilerimizin hakları olan sağlık hizmetlerinin tamamını yerinde alabilecekleri 400 yataklı fiziki altyapıya sahip bir hastaneyi hayata geçireceğiz. Bayburtluyu sağlık hizmetlerinde Erzurum ve Trabzon'a mahkûm olmaktan kurtaracağız.


"ÜNİVERSİTEMİZE YENİ FAKÜLTELER KAZANDIRACAĞIZ"
Bayburt Üniversitemize Diş hekimliği,Eczacılık, Arkeoloji, Sağlık Bilimleri ve Toplum Bilimleri fakültelerinin açılması yönünde çalışmalar yürüteceğiz ve bu fakülteleri üniversitemize mutlaka kazandıracağız.
"HİDROELEKTRİK SANTRALLER YERİNE ÇEVRE DOSTU ENERJİ SANTRALLERİNİ TEŞVİK EDECEĞİZ"
Çoruh üzerinde kurulan ve çevreyi tahrip eden hidroelektrik santraller yerine ilimizde güneş ve rüzgâr enerjisine uygun bölgelerin belirlenmesi için fizibilite çalışmaları yaptıracağız, uygun görülen yerlerde doğa dostu güneş ve rüzgâr enerji santrallerinin kurulması için özel sektör ve kamu nezdinde teşvik edici çalışmalar yürüteceğiz.


"ŞEHRİMİZİ TARİHİ VE KÜLTÜREL KİMLİĞİNE UYGUN OLARAK YENİDEN TASARLAYACAĞIZ"
1- Şehrin görüntüsünü değiştirecek çevre ve imar çalışmaları için mevcut ulusal ve uluslararası hibe fonlarından kaynak sağlayacağız.
2- Başta Çoruh nehri üzerinde yapılan köprülerin yıkılarak yeniden yapılmasını veya bu köprülerin şehrimizin tarihi hüviyetine uygun olarak restore edilmesini sağlayacağız.
3- Şehrimizin imarında Bayburt taşının kullanımının şart koşulması yönünde belediye meclis kararı alınması için baskı kuracağız.
4- Kentsel yenileme ve kentsel dönüşüm ile Çoruh nehri etrafında yerleşim alanı olan bölgelerdeki çirkin yapılaşmayı ortadan kaldıracağız. Bu alanları yapılacak çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmaları ile halkımızın hizmetine sunacağız.
5- Yine kentsel dönüşüm ve yenilemekapsamındabir mahallemizin model olarak baştan sona dönüştürülmesini sağlayıp ardından bu çalışmayı tüm mahallelerimizde gerçekleştirerekBayburt'umuzu baştanbaşa Bayburt taşıyla yenilenmesi yönünde çalışmalar yürüteceğiz.Bayburt'umuzu turizmde marka şehir haline getireceğiz.


"BAYBURT KALESİNDE ARKEOLOJİK KAZILARI BİR AN ÖNCE BAŞLATIP BU TARİHİ MİRASI TURİZME KAZANDIRACAĞIZ"
Arkeolojik kazıları henüz yapılamadığı için turizme açılamayan Bayburt kalesinde arkeolojik kazıların bir an önce başlatılmasını sağlayacağız. Öncelikle şehir müzesini kuracağız. Bugüne kadar arkeolojik kazıyı gerçekleştirecek üniversite bulunamadığı için kazılarına bir türlü başlanamayan ve bu nedenle turizme açılamayıp kaderine terk edilen kalemizde bir an önce kazı çalışmalarının başlatılmasına da katkı sunması amacıyla üniversitemiz bünyesinde Arkeoloji Fakültesi kurulmasını sağlayacağız.


"KARAÇAM TÜNELİ İLE BAYBURT - UZUNGÖL BAĞLANTISINI SAĞLAYACAĞIZ"
Son yıllarda önemli bir turizm merkezi haline gelen Uzungöl'e ilimizden direkt bağlantı sağlamak üzere Karaçam tünelinin yatırım planına alınmasını sağlayacağız. Bu vesileyle de ilimizi hem önemli bir turizm ringine dâhil edeceğiz, hem de gerek Karadeniz'den Doğu Anadolu bölgesine gerekse de bölgemizden Rusya ve Asya ülkelerine ulaşım açısından ilimizi tam bir kavşak olma niteliğine kavuşturacağız.


"İLİMİZDE ÇAĞRI MERKEZİ KURULMASINI SAĞLAYACAĞIZ"
Çevre illerin tamamında bulunan, İlimizde de istihdama önemli katkı sağlayacak büyük bir çağrı merkezinin kurulması yönünde kamu ve özel sektör nezdinde çalışmalar yürüteceğiz ve azımsanmayacak sayıda gencimizi istihdam edebileceğimiz bir çağrı merkezini mutlaka ilimize getireceğiz.
Toplantıya Karaoğlu'nun yanısıra Bayburt Eski belediye Başkanlarından Hükmü Pekmezci ve partililer katıldı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER