Anasayfa >

Bölgeler >

Konya Beyşehir'e prestij cadde!

Konya Beyşehir'e prestij cadde!

04 Haziran 2015 Perşembe, 16:46:56
Konya Beyşehire  prestij cadde!
Konya'nın Beyşehir İlçe Belediyesi şehrin çehresini değiştiren projelerini hayata geçirmeye devam ediyor...

Beyşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, yeniden düzenlenen Yeni Mahalle Manas Caddesi'nin yeni görünümüyle beğeni topladığı belirtilerek, "Estetik aydınlatma direkleriyle donatılan cadde gece adeta görsel bir şölene ev sahipliği yapıyor. Yoğun trafik yükü ve bölgedeki inşaat çalışmalarından dolayı son derece bozulan cadde tamamen yenilendi. Daha önce on metre genişliğinde olan tek şeritli yol, 20 metre olarak genişletilerek, çift şeritli gidiş dönüş güzergaha sahip yola dönüştürüldü. Drenaj, kaldırım, orta refüj, peyzaj çalışması ve estetik aydınlatma direkleriyle modern bir görünüme kavuşan Manas caddesi ilçenin prestij caddeleri arasındaki yerini aldı" denildi.


Beyşehir halkının hizmetlerin en iyisine layık olduğunu vurgulayan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, "Beyşehir, hızla büyüyen ve gelişen bir şehir. Bu büyümeye paralel olarak altyapı ve üstyapı ihtiyaçları da artıyor. Bu kapsamda ihtiyaç duyulan cadde ve sokaklarımızın mevcut altyapısını yenileniyoruz, yol, kaldırım ve refüjlerini daha modern hale getiriyoruz. Manas Caddesi'ndeki değişim hem araç trafiğini, hem de yaya geçişlerini rahatlattı, cadde görselliğiyle de şehrimize ayrı bir güzellik kattı. Halkımızın duaları ve destekleriyle hizmetlerimiz her geçen gün artıyor, Beyşehir'e kalıcı eserler bırakmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.


Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından daha önce soğuk asfaltla kaplanan caddede, önümüzdeki günlerde sıcak asfalt çalışmalarına başlanacağı belirtildi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER