Anasayfa >

Bölgeler >

Gaziantep'te 50 bin konuttan dar gelirliler yararlanacak!

Gaziantep'te 50 bin konuttan dar gelirliler yararlanacak!

03 Haziran 2015 Çarşamba, 17:01:51
Gaziantepte 50 bin konuttan dar gelirliler yararlanacak!
GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte yapacakları 50 bin konut alanın Suriyeliler için yapıldığı iddialarının doğru olmadığını, tüm konutlardan dar ve orta gelirli vatandaşların yararlanacağını söyledi...

Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda AK Parti Gaziantep Milletvekilleri İbrahim Halil Mazıcıoğlu ve Mehmet Sarı ile birlikte basın toplantısı düzenledi.


Konut sıkıntısı çekilen kentte Büyükşehir Belediyesi olarak sıkıntıya çözüm üretmek durumunda olduklarını belirten Şahin, "Göreve geldikten sonra konut alanlarında sıkıntı çekilen Yamaçtepe ve Gazikent'in devamındaki alanları imara açtık. Gaziantep'te bir imar master planı hazırladık ve nerelerde konut alanları var bunu belirledik. Maliye Bakanımızın destekleriyle 5,5 milyon metrekare bir alan belirledik ve hemen konut yapma işine başladık. Geçen hafta da ilk etabının temelini attık" dedi.


Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışan 130 bin kişinin şehrin bir ucundan diğer ucuna taşınmasını bir anlamda önlemek için bu bölgeye yakın yerde uydu kent yapılacağını ifade eden Şahin, "Biz bu konutları kendi vatandaşımız, kendi hemşerilerimiz için yapıyoruz. Bu projeden rahatsız olanlar sosyal medya üzerinden ciddi bir spekülasyon yaptı. Konutların Suriyeliler için yapıldığı iddiaları tamamen yalandır, yanlış ve asılsızdır. Bunun tamamen kendi vatandaşlarımız adına yapıldığını ifade ediyoruz. Bunun spekülasyon yapılmasını bu kente verilecek en büyük hata olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle konut alanı bizim hemşerilerimiz için yapılacak bir projedir" diye konuştu.


AK Parti Gaziantep Milletvekili İbrahim Halil Mazıcıoğlu ise kentte yaşanan elektrik aboneliği sıkıntısını da EPDK ile yaptıkları görüşmeler ile sonlandırdıklarını; ruhsatı bulunan ancak iskanı tamamlanmadığı için daha önce yapılmayan tüm aboneliklerin artık yapılacağını ve bundan 20 bin hanenin yararlanabileceğini kaydetti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER