Anasayfa >

Bölgeler >

Bursa Osmangazi'den engelleri kaldıracak park!

Bursa Osmangazi'den engelleri kaldıracak park!

03 Haziran 2015 Çarşamba, 13:29:29
 Bursa Osmangaziden engelleri kaldıracak park!
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ederek çocuklara moral verdi.


Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ederek çocuklara moral verdi. Başkan Dündar, hastane bahçesine engelli çocukların gönüllerince oynayabileceği özel bir 'Engelsiz Park' yapacaklarını müjdeledi.
Gerçekleştirdiği projelerle Türkiye'de birçok yerel yönetime örnek olan Osmangazi Belediyesi, klasik belediyecilik hizmetlerinin dışında spor, çevre, sağlık ve eğitim gibi alanlarda da yatırımlarını sürdürüyor. Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi gören çocukların engellerini hissetmeden oynayabilecekleri bir park yapmak için kolları sıvayan Osmangazi Belediyesi, hastane bahçesine çocukların rahatça kullanabilecekleri 'Engelsiz Park' inşa edecek.


Hastaneyi ziyaret ederek parkın inşa edileceği alanda incelemelerde bulunan Başkan Mustafa Dündar, "Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin alanını büyütmek maksadıyla kamulaştırmalar yaptık ve yeni imar uygulaması ile bir alan elde ettik. Hastaneyi büyütmenin dışında, engelli çocuklarımızın faydalanması için bir de 'Engelsiz Park' yapıyoruz. Parkımızda çocuklarımızın engellerini hissetmeden eğlenip oynayabileceği oyun grupları olacak. Bu oyun gruplarını hastane bahçesine kurarak çocuklarımızın hizmetine sunacağız" dedi.


Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi Başhekimi Op. Dr. Çetin Bakır da, "Bu parkta engelli çocuklarımız engellerini hissetmeden gönüllerince eğlenebilecek. Bu tür parklardan Türkiye'nin değişik noktalarında var. Belediyemizin desteğiyle hastane bahçemizde de olacak. Hem engelli çocuklar, hem de aileleri park inşa edileceğini duyduklarında büyük mutluluk yaşadı. İnşallah kısa zamanda yapımı tamamlanarak çocuklarımızın hizmetine sunulacak" diye konuştu. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER