Anasayfa >

Bölgeler >

Köylere 52 fırın daha yapılacak!

Köylere 52 fırın daha yapılacak!

03 Haziran 2015 Çarşamba, 13:16:50
Köylere 52 fırın daha yapılacak!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ihale kapsamında köylere 52 adet daha fırın yapılacak...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından Kocaeli köylerinde yaptırılacak 52 adet köy fırını ihalesi Büyükşehir ihale salonunda gerçekleştirildi. Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından Kocaeli ilçelerinin köylerine yaptırılacak 52 adet fırın için ihale yapıldı. İhaleye 5 firma teklif verdi. En yüksek teklif 729 bin TL ile Hür-İş İnşaat tarafından verilirken, en düşük teklif 589 bin TL ile Gökhan Eldoğan İnşaat'tan geldi. İhale sonucu komisyon değerlendirmesinden sonra açıklanacak.


Köy fırınları Kandıra yöresine ait mimari ile günümüz teknolojisinin birleşmesi sonucu modernize edilerek yapılıyor. Fırın kütüğü üzerine harman tuğla ile çift sıra ve ısı yalıtımlı kubbe örülüp üzeri bütün fırın alanını örtecek şekilde ahşap çatı ve kiremit örtü ile kaplanacak olan fırınlar 8 metrekare olacak. Yapımda Kandıra taşı kullanılacak olan fırınların bacasının estetik görünmesi amacıyla cephe kaplaması tuğlayla yapılması planlanıyor.


Köylere fırın projesi kapsamında şu ana kadar 342 adet fırın yapımını gerçekleştirdi. Vatandaşların gönül rahatlığıyla ortaklaşa kullanabileceği fırınlarda el yapımı ekmekler, yöresel yemekler yapılmaya başlandı. Isı yalıtımı üst düzey olan fırınlarda saatli derece bulunuyor. Nitelikli fırınlar için gerçekleşen ihale ile fırınlara 52 fırın daha eklenecek. Böylece Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin köylere inşa ettiği fırın sayısı 394 olacak. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER