Anasayfa >

Bölgeler >

Denizli'de 6 bin kişi konut başvurusu yaptı!

Denizli'de 6 bin kişi konut başvurusu yaptı!

02 Haziran 2015 Salı, 13:58:56
 Denizlide 6 bin kişi konut başvurusu yaptı!
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, Denizli'de 250 TL taksitle 25 bin konut yapılacağı vaadi sonrası 6 bin kişi başvuru yaptı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Denizli'de 250 TL taksitle 25 bin konut yapılacağı vaadine vatandaşlardan büyük ilgi geldi. İlk sırayı 2 bin 653 başvuru ile Büyükşehir Belediyesi aldı. Merkezefendi Belediyesi'ne 820, Pamukkale Belediyesi'ne 680 vatandaş başvururken, proje kapsamında konutların yapılacağı ilçelerden Çivril, Acıpayam, Sarayköy ve Tavas başvuruda başı çekti. Sabah saatlerinden itibaren bağlı bulundukları belediyelere koşan vatandaşlar, gün boyunca başvuru yapmanın telaşına düştü.


Memurlar ve bazı fabrikalarda çalışanlar, mesai saatleri başvuru saatleriyle çakıştığından dolayı müracaat edemedi. Belediyeyi arayan bazı çalışanlar başvuruların fabrikalarda veya fabrika yakınlarına kurulacak mobil şubelerde alınmasını talep ettiler. AK Parti'li belediyelerde gün boyunca başvuru talepleri alınırken, Büyükşehir belediyesi tarafından başvuru formlarının gönderildiği CHP'li Bekilli, Bozkurt, Buldan MHP'li Çal belediyelerinde ise henüz hiçbir başvuru alınmadığı öğrenildi. Bu ilçelerden vatandaşlar, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a ulaşarak konut projesinden ilçelerinin de yararlandırılmasını istediler.


İlk gün müracaatları belediyede takip Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, "Çok büyük bir taleple karşı karşıyayız. Bütün vatandaşlara yetişmeye çalışıyoruz. Tabi Denizli tarihinin en büyük projesi. Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci açıkladı. 250 TL'den başlayan fiyatlarla hiç evi olmayan vatandaşlarımızın ev sahibi olması için bir çalışma başlattık. Merkezefendi Belediyemize vatandaşlarımızın yoğun katılım ve talebi var. Bu talepleri toparlayacağız. Ön talep çalışması mutlaka neticeye bağlanacaktır. Projenin asıl amacı hiç Evi olmayan vatandaşlarımızın ev sahibi olabilmeleridir. Denizli tarihi açısından önemli bir hamledir. Katılımcılarımıza hayırlı olsun diliyorum'" dedi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER