Anasayfa >

Bölgeler >

Başbakan ve Ak Partı Genel Başkanı Davutoğlu, Polatlı"da halkla buluştu!

Başbakan ve Ak Partı Genel Başkanı Davutoğlu, Polatlı"da halkla buluştu!

02 Haziran 2015 Salı, 11:36:05
Başbakan ve Ak Partı Genel Başkanı Davutoğlu, Polatlıda halkla buluştu!
Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 2002 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti İMF kapısına Borçlu kılınmıştı. Davutoğlu, AK Parti Polatlı mitinginde halkla buluştu.

Davutoğlu, 7 Haiztana kadar bayrağı dalgalandıran tek parti olacaklarını söyleyerek, "Edirne'yi, Hakkari'yi aynı anda anarız. Biz 'millet' dedik mi, milletin her ferdini, 78 milyonu aynı anda kuşatırız" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, Kuvay-İ Milliye'den bahsederek, "Üç kez Kuvayi Milliye yaşadık. Bir düşman Polatlı'ya dayandığında, birinci Meclisimiz tehlike altına düştüğünde, ayağa kalktık, İstiklalimizi kurtardık, Cumhuriyetimizi kurduk. Ikincisi tek parti zulmü altındayken, ezanlar camilerden inmişken, şehit Adnan Menderes'in Kuvayi Milliyesi.

Üçüncü Kuvayi Milliye. 2002 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti İMF kapısına Borçlu kılınmıştı. Bize 'hasta adam' diyorlardı. Kendi tankımızı yapmayı bırakın, kendi piyade tüfeğimiz yapamıyorduk. Yeni bir Kuvayi Milliye'ye ihtiyaç vardı. Yeni Kuvayi Milliye'nin adı AK Parti. Bütün kabus gibi çöken tablo değişti" dedi.

Davutoğlu şunları kaydetti: "bir daha bu ülkeyi kimse namerde Muhtaç eylemeyecek. Kimse bir daha bu ülkenin diz çökmesine fırsat vermeyecek. Kimse bu ülkenin istiklalini kırmayacak. Bu ülkenin Gençlerini kimse üniversite kapıları önünde başörtüsü zulmüne tabi tutamayacak. Imam Hatiplerimizi kimse ayırım yapmadan kapatamayacak"

Türkmenlere giden silahlardan kendilerine saldırıldığında söyleyen Davutoğlu, "Suriye Türkmen cephesi o dönemdeki Başkanı açıkladı; Eğer Türkiye yardım etmeseydi, bir milyon Türkmen katledilecekti' dedi. Aziz Polatlılılar, İstiklalin şehrinden soruyorum; Biz sınır ötesindeki kardeşlerimizi yalnız bırakır mıyız, zalime teslim eder miyiz. Kendi silahımızı, tüfeğimizi, topumuzu, tankımızı en önemlisi de kendi milli savaş uçağımızı yapıyoruz. Bügünde otomobilimizin startını verdik. Bu yıl içinde prototip üretimi yapılacak. Gelecek sene daha çok Sayıda üretilecek. 2020'de seri üretime geçecek" şeklinde konuştu.

Davutoğlu,hızlı tren ile Türkiye'yi tanıştırdıklarını belirterek, "Bizim gücümüzün yettiği yere onların hayalleri yetişemez. İzmir ANKARA hızlı treni de Polatlı'dan geçecek. Polatlı'ya ilgili Sakarya büyük gir panoramik müze kuruyoruz bu panoramik Müzede Sakarya Savaş'ı ve Istiklal Harbi'ni canlandıracağız. Polatlı'nın yazdığı destanı herkes Görsün. Ankara'yı 24 saat lınteriyle çalışan AK Parti Kadroları yönetecek" diye konuştu.

Davutoğlu, üç parti bir araya geldiklerini belirterek, kendisinin AK Parti birinci parti olmadığı takdirde görevi Başkasına devredeceğini söyledi. Davutoğlu, Bahçeli 12 seçim kaybetmiş, Kılıçdaroğlu 7 seçim kaybetmiş, vermezler. Çünkü onların derdi koltuk derdi, bizim derdimiz vatan, millet derdi. Onların hepsi paralel çete ile işbirliği içinde, bizi durdurmak istiyorlar" ifadelerini kullandı.

Adından başka Cumhuriyet olmayan bir gazetenin muhabirini Kandil'e gönderdiğini belirten Davutoğlu, "Bize tehditler yağdırıyor. MİT Tırları ile ilgili devlete casusluk yapanların devamı. Biz bu tehditlere boyun eğer miyiz? Bri tarafta HDP bir tarafta Zaman'ın manşeti bunların hepsi HDP meraklısı oldu. HDP üzerinden Türkiye'de bir operasyon, bir siyasi dizayn yapmak istiyorlar. Bütün bunlara HDP, CHP, MHP yanlarında paralel çete, Kandil paraleli, DHKPC paraleli. Bunların hepsine milli iradeyi gösterecek miyiz? CHP, DHKPC'li birini Hatay'dan aday gösteriyor. Bakın MHP çatı adayı aday gösteriyor. HDP doğuda müftüyü aday gösteriyor ama batıda ateisti, milletle alakası olmayan her türlü despotik faaliyette olan kişiyi aday gösteriyor. AK Parti milletin adamlarıyla çıkıyor" diye konuştu.

Mitinge Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti Ankara milletvekili Haluk Ipek, Ankara milletvekili Adayları, Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı da katıldı. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER