Anasayfa >

Bölgeler >

Salarha Tüneli için çalışmalar başladı!

Salarha Tüneli için çalışmalar başladı!

01 Haziran 2015 Pazartesi, 11:39:12
Salarha Tüneli için çalışmalar başladı!
Türkiye’nin 4. Büyük özelliğini taşıyacak Salarha Tünelleri’nin ihalesi Ankara’dan canlı bağlantıyla yapıldı. Yaklaşık 200 milyon TL’ye maliyeti olan tünelin toplam uzunluğu 4 bin 350 metre olacak.

Rize’nin Dörtyol Köyü’nde AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen mitingle Ankara Karayolları Genel Müdürlüğü’ne canlı bağlantı kurularak, Salarha Tünelleri’nin ihalesi yapıldı. Çalışmalar bu yıl içerisinde başlayacak.

 

Düzenlenen Mitinge, TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı ve AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Rize Milletvekili Adayları Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, ilçe ve belde belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, “Benim için bu dağlar çok derin bir anlamı ifade ediyor. Bu köylerden, Mağloz’dan, Aron’dan, Sütlüce’den, Camidağı’ndan, Andon’dan çarşıya gitmek için bu dağları patika yollardan yürüyerek çıkmak zorundaydılar. O günlerden bu günlere. AK Parti geçen süre içinde Rizemize ve Türkiyemiz’e çok yatırımlar yaptı. Bu gidişin devam etmesi için istikrarın korunması, Türkiye’nin siyasi çalkantılara girmemesi gerekmektedir”

 

Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan canlı yayınla mitin alanına bağlanarak yaptığı açıklamada, “Salarha Tünellerinin ihalesini yaptık. 30 adet firma teklif verdi. İhale komisyonumuz dosyaları en kısa sürede inceleyip değerlendirecek, yer teslimini yapıp bu yıl çalışmalara başlamayı hedefliyoruz. Küçükçayır yolu, Dörtyol mevkii ve Rize Çevre Yolu’nun İlahiyat Fakültesi mevkiinde yapılacak olan kavşaklarla birbirine bağlanacak ve Sahil Yolu’na da entegre olacaktır”

 

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı ve AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, “Bazıları konuşur, bazıları iş yapar hizmet üretir. Bazıları yol keser, bazıları yol açar, milleti rahatlatır. İşte yapan AK Parti kadrolarıdır. Bunun arkasında siz aziz milletimiz vardır. Bizden öncekiler paranın üzerinde tünel yaptılar. 6 tane tünelleri, sıfırları vardı. O tünelleri söktük attık. Biz şimdi ovaları ve dağları delerek birleştiriyoruz”

 

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, “Salarha Tüneli’ni ilk gündeme getirdiğimizde karşımıza çok güçlü bir muhalefet çıktı. “Bu hayaldir, yapılamaz” dediler. Salarha Tünellerimizin ihalesini gerçekleştirdik. Onlar konuşur AK Parti yapar diyorum. Son dönemlerde Selahattin Demirtaş ısrarla “Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan yapmayacağız” diyor. Rizeliler ve AK Parti Rize teşkilatı olarak şu diyoruz “Israrla Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan yapmak için elimizden gelen her şeyi yapacağı”” dedi.

 

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Sayın Cumhurbaşkanımızın yolun ayrılmayan bu ekibin birlik beraberlik içerisinde çalıştığı Rize’de projelerin bir bir hayata geçtiğini görmek mutluluk vericidir. Bu tünel vasıtasıyla Salarha vadisiyle Rize’yi birleştirerek, yeni bir Rize oluşturacağız. Yeni Türkiye vizyonuna uygun olarak yeni Rize’yi bu vadiye taşıyacağız. Yarın saat 12’de Timya Vadisi’nin temel atma törenini yapıyoruz. Pazar günü de Cumhuriyet Meydanı’nda ilk binayı hep birlikte yıkıyoruz”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER