Anasayfa >

Bölgeler >

TAV İnşaat'tan “Yılın Ulaştırma Projesi”!

TAV İnşaat'tan “Yılın Ulaştırma Projesi”!

01 Haziran 2015 Pazartesi, 11:32:49
TAV İnşaattan “Yılın Ulaştırma Projesi”!
Katar’ın başkenti Doha’da TAV İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilen Hamad Havalimanı Yolcu Terminali Kompleksi, inşaat dünyasının uluslararası yayını MEED dergisi tarafından düzenlenen Proje Kalite Ödülleri’nde “Yılın Ulaştırma Projesi” seçildi.

TAV İnşaat’ın Hamad Havalimanı Yolcu Terminali Kompleksi, 4 milyar dolarlık yatırımla; tasarım, inşaat ve mühendislik kalitesi yanında sürdürülebilirlik ve yerel ekonomiye katkıları ile MEED jürisi tarafından belirlenen kriterleri karşılayarak “Yılın Ulaştırma Projesi” ödülüne layık görüldü.

 

505 bin metrekare büyüklüğe sahip, inşaatında 23 bin kişinin çalıştığı ve yıllık 30 milyon yolcu kapasitesi bulunan Doha Hamad Havalimanı Yolcu Terminali Kompleksi, 2014 yılı Nisan ayında, TAV İnşaat ile Japon TAISEI ortak girişimi tarafından tamamlanarak hizmete girdi.

 

TAV İnşaat Genel Müdürü Ümit Kazak; yurtdışı müteahhitlik sektöründe önemli bir yer edinerek havalimanı inşaatı konusunda dünyada birinci sırada yer aldıklarını ve üstlendikleri proje bedellerinin toplamda  17,1 milyar dolara ulaştığını söyledi. Dünyanın en büyük havalimanı projelerinden Doha Hamad Havalimanı Yolcu Terminali projesi ile sektörün saygın yayınlarından MEED tarafından da "Yılın Ulaştırma Projesi" ödülüne layık görülmenin kendilerine büyük gurur verdiğini ifade eden Kazak, TAV İnşaat olarak, giderek büyüyen iş hacimleri ve yurtdışındaki başarılı projeleri ile dünya inşaat sektöründe ve özellikle Orta Doğu bölgesinde öncü olmaya devam etme hedefinde olduklarını belirtti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER