Anasayfa >

Bölgeler >

Kocaeli Belediyesi’nden imar ve kıyı uygulamaları konusunda eğitim!

Kocaeli Belediyesi’nden imar ve kıyı uygulamaları konusunda eğitim!

29 Mayıs 2015 Cuma, 13:20:23
Kocaeli Belediyesi’nden imar ve kıyı uygulamaları konusunda eğitim!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından "imar ve kıyı yapı uygulamaları" konulu eğitim semineri düzenlendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından, ilçe belediyeleri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlıkları ile Çevre Koruma Şube Müdürlükleri personeline eğitim semineri düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdür Yardımcısı Toygar Şişman tarafından "imar ve kıyı yapı uygulamaları" konulu eğitim semineri, büyükşehir belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. İlçe belediyeleri ve Büyükşehir Belediyesi'nin şehircilik ve yapı denetim birimlerinde çalışan mühendis, kontrolör ve denetim elemanlarının katıldığı eğitim seminerinde, belediyeler tarafından yürütülen yapı denetim, iskan ve inşaat, şantiye alanlarının denetimleri konusunda mevcut yasal mevzuata ilişkin bilgiler aktarıldı. Şişman, inşaatlarda, şantiye alanlarında gürültü kirliliğinin ölçülmesinin yanı sıra iş makinelerinin yarattığı titreşimin de ölçülebileceğini ve bu konuda da denetim ve idari yaptırım uygulamalarının yapılabileceğini belirtti. Yapı denetim uygulama yönetmeliğine de değinen Şişman, belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilmesi, iskan ve yapı kullanma izni verilmesi konularında mevcut yasal yapıyla ilgili bilgiler aktardı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER