Anasayfa >

Bölgeler >

Süleyman Soylu Konya Akşehir’de!

Süleyman Soylu Konya Akşehir’de!

29 Mayıs 2015 Cuma, 11:36:53
Süleyman Soylu Konya Akşehir’de!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Konya'nın Akşehir ilçesinde partisinin düzenlediği mitinge katıldı.

 

 

 

 Mitingde konuşan Soylu, "Hepsi bir araya geldi. Türkiye'yi koalisyona götürmek için. Türkiye'ye tuzak kurmak için, sinsi bir oyunun içine girdiler. CHP de, MHP de, HDP de, paralel de, Kandil de, Esat da hepsi bir aradalar" dedi.

Miting meydanını dolduran vatandaşların 'Vur vur inlesin, Pensilvanya dinlesin' sözleri üzerine Soylu 'Siz oyları sandığa atacaksınız ya, oylar da Türkiye'nin 785 bin kilometre karesinde tek tek AK Parti çıkacak ya… O Pensilvanya'nın kulağı AK Parti sesinden sağır olacak sağır" dedi. Türkiye'nin geçmiş dönemlerde çok kötü günler geçirdiğinin altını çizen Süleyman Soylu, "Biz bir gecede yüzde sekizbinlik faizlerle hangi fabrikaların kapandığını, hangi esnaf dükkanının ocağının karardığını, hangi insanlarımızın işten çıktığını biliyoruz. Biz bu ülkede, asgari ücret karşılığında uçak biletiyle bir yerden bir yere gidilmesinin acısını unutmuş değiliz. Biz bu ülkede, IMF'nin 23,5 milyar dolar Türkiye'den alacağı var diye IMF şefinin gelip Türkiye'de müstemleke valisi gibi bize baskı yaptığı günleri unutmuş değiliz. İnsanlarımızın sağcı, solcu diye bir annenin iki evladının birbirine pusu kurduğu günleri unutmuş değiliz. Bu ülkede insanlarımızın bir taraftan alevi sünni, bir taraftan Türk Kürt, bir taraftan laik irticacı diye ayrıştırıldığı günleri unutmuş değiliz. Biz bu ülkede; her 100 liranın 74 lirasının devlette borç olduğu günleri unutmuş değiliz. Biz bu ülkede insanların alnının teriyle çalışıp 100 lirasının 85 lirasını devlette faize verdiği günleri unutmuş değiliz. Biz bu ülkede medya patronlarının attığı manşetlerle başbakanları tehdit ettiğini, bakanları istifa ettirdiğini, milletvekili transferlerini havuz kurup yaptığı günleri unutmuş değiliz. Biz bu ülkede 28 Şubat'ta insanlarımızın fişlenmiş olduğunu unutmuş değiliz. Biz bu ülkede koalisyonlarla birlikte ülkenin bir cumhurbaşkanının başbakanının kafasına fırlattığı anayasayla birlikte bir gecede bir ülkenin ve milletin yarı yarıya fakirleştiğini unutmuş değiliz. Biz bu ülkede bu ülkenin 13 vilayetine gazetenin gitmediği, hemşirenin gidip görev yapamadığı, doktorun gitmediği, Öğretmenin gitmediği, bizim kınalı kuzularımızın, Mehmetçiklerimizin otobüsle bir yerden bir yere giderken PKK teröristlerince otobüsten indirilip şehit edildiği günleri unutmuş değiliz" diye konuştu.

Soylu, eski Türkiye'nin o sayfalarının tekrar açılmasını istemediklerini, güçlü, zengin, özgür bir Türkiye istediklerini vurgulayarak AK Parti olarak millete tek başına iktidar olmak istediklerini muhalefet partilerinin de koalisyon önerdiğini söyledi. Aydın Doğan'ın sürekli sahip olduğu gazete ve kanallarında yer verdiği Selahattin Demirtaş'ı kendisine evlatlık edindiği görüşünde bulunan Soylu, şunları kaydetti:

"İstanbul'daki şehit savcımızı DHKP-C şehit etti. Ertesi sabah hemen kendi gazetesinden DHKP-C'nin reklamını kim yaptı? Aydın Doğan değil mi? Peki geçen gün HDP'nin eş başkanı DHKP-C bizi destekliyor dedi. DHKP-C de HDP'yi destekliyor, Aydın Doğan da HDP'yi destekliyor, CHP de HDP'yi destekliyor, 'Paralel Yapı' da, Esad da HDP'yi destekliyor. Gezi olaylarıyla bu işi çözemediler, AK Parti'ye diz çökertemediler. 17-25 Aralık darbesi... Nasıl Menderes'e rahmetli Özal'a yaptılarsa aynısını Recep Tayyip Erdoğan'a yapmak istediler ama siz sahip çıktınız, siz buna izin vermediniz. Aynısını 6-7 Ekim'de yaptılar. Güneydoğu'da 3-4-5 Ekim'de tehdit edilen teşkilatlarımızı ziyarete gittim. Şimdi Selahattin Demirtaş ordan bana laf yetiştiriyor; 'Süleyman Soylu senin boyunun ölçüsünü alacağız' diyor. Selahattin Demirtaş, sen benim boyumun ölçüsünü alamazsın ama bu millet senin boyunun ölçüsünü alacak. PKK'da olsa, KCK'da olsa, DHKP-C'de olsa Selahattin Demirtaş da olsa, MHP'de olsa, CHP'de olsa hepsi bize vız gelir tırıs gider" diye konuştu.

Akşehir'deki mitingde konuşan AK Parti Konya Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Mustafa Baloğlu da aynı alanda birkaç gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da miting yaptığına değinerek, "Kendisini tebrik ediyorum. Bu defa Akşehir'in ismini doğru söyledi. Bu büyük bir gelişme" dedi. MHP'ye değinen Milletvekili Baloğlu, "1999-2002 yılları arasında 3,5 yıl bunlar hükümet ortağıydı. Konyalı Meclis başkanları vardı. Konyalı Devlet bakanları vardı Toplu Konuttan sorumlu Devlet Bakanı. Konya'da yapılmış bir tane ev, bir toplu konut gösterebilirler mi? Ondan sonra ne diyorlar size, slogan bulmuşlar 'Bizimle yürü Türkiye' Ya Türkiye AK Parti'yle koşuyor koşuyor, sizinle niye yürüsün" dedi.

Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Milletvekili Adayları ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu halkı selamlayarak vatandaşlara çiçek attı. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER