Anasayfa >

Bölgeler >

Bitlis Valisi Öztürk Ahlat AVM inşaatında incelemelerde bulundu!

Bitlis Valisi Öztürk Ahlat AVM inşaatında incelemelerde bulundu!

27 Mayıs 2015 Çarşamba, 17:40:33
Bitlis Valisi Öztürk Ahlat AVM inşaatında incelemelerde bulundu!
Bitlis Valisi Orhan Öztürk, Ahlat İlçe Belediyesi AVM Eğlence Kültür ve Ticaret Merkezi ve Kapalı Çarşı inşaat alanında incelemelerde bulunarak, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban'dan bilgi aldı.

Vali Öztürk'ün Ahlat Belediyesi Kapalı Çarşı AVM Eğlence Kültür ve Ticaret Merkezi inşaat alanında incelemelerine Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erdem Yaban da eşlik etti. Vali Öztürk, önce AVM inşaat alanında incelemelerde bulundu. Ardından inşaat firması mühendisleri Vali Öztürk'e teknik bilgiler sundu. Daha sonra Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, "İlçemizin cazibe merkezi olması yönünde atılan önemli projelerden bir tanesi de Ahlat AVM Eğlence Kültür ve Ticaret Merkezi'dir.

 

 

 

Bedesteni, sosyal ve kültürel alanlarının yanı sıra kapalı otopark, sinema salonu, düğün salonu, bayan ve erkek hamamları, sauna ile fitness center ilçemizde bir ilk ve özel mimarisiyle bu eser şehirleşme, kentleşme ve kalkınma sürecimize de önemli katkı sunacaktır. Aylarca üzerinde çalışılarak uygulamaya konulan projemiz ile Ahlat'ın ticari cazibe merkezine dönüştürülmesini hedefliyoruz. Yapımı devam eden Ahlat Belediyesi, AVM, Eğlence, Kültür ve Ticaret Merkezi'nde güneş enerji panelleri ile kendi enerjisini kendisinin karşılaması açısından da büyük önem arz ediyor.

 

Yaklaşık 8 bin metrekarelik bir alanda yapılacak olan AVM'nin oturum alanı ise 5 bin metrekare olarak düşünüldü. İçerisinde kapalı çarşısı, ticaret amaçlı iş yerleri, büyük market, açık ve kapalı otopark, bayan ve erkek hamamları, sauna ve fitness center, fast food, misafirhane, bürolar, sinema salonu, düğün salonu, çok amaçlı salon, mescit ve restoran olup komplike bir yapıya sahiptir. Yapılacak olan AVM ve bedesten sadece Ahlat'a değil tüm bölgeye hitap edecek bir kapasiteye sahiptir. İlçemiz bu yatırım ile ticari cazibe merkezine dönüştürülecek. Bu proje civar vilayetlerimizin de dikkatini üzerine çekmektedir.

 

Uygulama AVM eğlence, kültür ve ticaret merkezi olması itibari ile yapılan bu çalışma güzel bir mimari örnek teşkil edecektir. Özellikle AVM projemizde yer alan açık ve kapalı otopark, sinema salonu, düğün salonu, bayan ve erkek hamamları, sauna ve fitness center ilçemizde bir ilk ve özel mimarisiyle bu eser şehirleşme, kentleşme ve kalkınma sürecimize de önemli katkı sunacaktır. 2016 yılı içerinde faaliyete geçecektir" dedi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Öztürk, daha sonra ilçeden ayrıldı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER