Anasayfa >

Bölgeler >

Başkan Çerçi sanayi esnafı ile buluştu!

Başkan Çerçi sanayi esnafı ile buluştu!

27 Mayıs 2015 Çarşamba, 15:40:43
Başkan Çerçi sanayi esnafı ile buluştu!
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, "Fikir Meclisi" toplantıları kapsamında sanayi esnafı ile bir araya geldi..

Kurulduğu günden bugüne katılımcı belediyecilik anlayışını ön plana çıkaran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediye bahçesinde sanayi sitesi esnafıyla buluştu. Toplantıya Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi'nin yanı sıra Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Şule Uygur, Can Mercül ve Mustafa Dandin, meclis üyeleri, birim müdürleri, oda ve derneklerin temsilcileri katıldı. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Yunusemre ilçesini kurarken sivil toplum örgütünün ve herkesimin fikirlerini önemsediklerini vurgulayarak, "Onların fikirlerine değer veriyoruz. Sık sık sanayi bölgesine ziyaret gerçekleştiriyoruz. Bugün oradan ekmek yiyen kardeşlerimiz var. Yunusemre sınırları içerisinde tüm sanayi alanlarında yaklaşık 60 bin kişi çalışıyor. Biz sanayi bölgesi ile ilgili projeler gerçekleştireceğiz. Ben birim müdürlerime sorunların çözüme kavuşturulması için talimat verdim. En önemli sorunlarımızdan birisi artık esnafımız o alana sığmıyor. Böyle çok karmaşık sıkıntılar yumağı var. Biz belediye olarak esnafımız ile beraber sorunların çözüme kavuşması noktasında irademizi ortaya koyacağız. Bunların çözümü için sizlerinde desteğini istiyorum." dedi.

 

Yunusemre'nin Manisa'nın gelişen yüzü olduğunu kaydeden Çerçi, konuşmasına şöyle devam etti: "TOKİ ve kentsel dönüşüm çalışmalarımız var. Bizler bu şehirde yaşıyoruz bu şehirde rızkımızı kazanıyoruz. Bu şehire bir borcumuz var. İnsanımız sanayi bölgesinde işlerini büyütmek istiyor. Daha büyük alanlar oluşturmamız lazım. Bizim Yunusemre ilçesi sınırlarını belirlerken bir taraftan kenti planlarken yeni konut alanları planlamamız, diğer taraftan mevcut konut alanlarının değişimini yapmamız lazımdır. Bu planlar hemen olmuyor, uzun vadede bakmamız lazımdır. Önümüzdeki günlerde sorunların çözüme kavuşturulması amacıyla çalışmalar yapacağız. Bizim kafamızda bazı modeller var. Bu tür toplantıların amacı ortak çözümleri ortaya çıkarmak ve gündelik meselelere çözüm bulmak için bu çalışmalar yapıyoruz. İş yerlerinin kepengi ve birçok sorunun çözüme kavuşturulmasıyla ile ilgili çalışmaları tamamladıktan sonra vatandaşlarımız ile paylaşacağız."

 

 

"BAŞKANIMIZ SANAYİ SİTESİNE HİZMET ETMEK İÇİN GEREĞİNİ YAPTI"

Manisa Tamirciler Odası Başkanı Ahmet Ülke ise Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi'nin sanayi sitesinin sorunlarının çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaları yapacağını belirterek, "Burası er meydanı herkes sıkıntılarını dile getirebilir. Biz sıkıntılarımızı burada yazdık. Başkanımız sanayi sitesine hizmet etmek için gereğini yaptı ve bundan sonrada yapacaktır. Ben başkanımıza ve bu toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

 

Sanayi esnafı adına konuşan İzzet Özeren de toplantı sayesinde esnafın sorunlarını dile getirdiklerini vurgulayarak, "Mevcut ışıklandırma direklerinin sağlamlaştırılması ve yanmayan ışıkların arızalarının giderilmesi, sanayi sitesindeki otopark alanlarının düzenlenmesi, sanayi sitesinin temizlik ve bakımının sağlanması. Sanayi sitesindeki hırsızlık olaylarının önüne geçilmesi. Kaldırım işgalleri, site içerisindeki levhaların düzene getirilmesi gibi sorunlarımız var. Ben Yunusemre Belediyesi'ne sorunlarımızı dinlediği için teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

 

Toplantıda sanayi esnafı Yunusemre Belediyesi'ne sorunlarını dile getirerek, fikir alışverişinde bulundu. Esnaf, toplantı sonunda Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ile hatıra fotoğrafı çektirerek teşekkür etti. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER