Anasayfa >

Bölgeler >

Ayvalık'ta zabıta ve sosyal hizmetler müdürlüğü yeni yerinde!

Ayvalık'ta zabıta ve sosyal hizmetler müdürlüğü yeni yerinde!

27 Mayıs 2015 Çarşamba, 13:25:52
Ayvalıkta zabıta ve sosyal hizmetler müdürlüğü yeni yerinde!
Ayvalık Belediyesi Zabıta ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri yeni yerine taşındı.

Geçtiğimiz haftaya kadar Perakende Sebze Hali'nin üst katında hizmet veren Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile merkez hizmet binası içinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, belediye başkanlık binası yanındaki eski İmar müdürlüğü binasında hizmet vermeye başlandı.

Tamamı zabıta ve sosyal hizmetler müdürlüğünün imkânları ile tadilatı yapılan binanın açılışı Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve belediye meclis üyelerince birlikte gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Gençer; "Ayvalık yeni sezona hazırlanıyor. Sezon için hızlı bir tempo ile çalışıyoruz. Burada iki tane önemli kurumun açılışını yaptık. Bir tanesi zabıta müdürlüğü, diğeri sosyal hizmetler müdürlüğümüz. Sosyal hizmetler müdürlüğümüzü bu sene ayırdık ve çok önemli görevler verdik. Hakikaten Ayvalık'ta sosyal hizmetler çok önemli. Bir çatı altında bu birimleri topluyoruz. Bundan sonra, engellimize, yaşlımıza, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hizmet için bir merkez yaptık. İnşallah bunu geliştirerek evde bakım hizmeti, aşevinde yaptığımız yemekleri ihtiyaç sahiplerinin ayağına teslim ediyoruz. Bunun dışında engelliler için de merkez projemiz var. Aynı şekilde kadınlarımız için kadın danışma merkezi için bir çalışmamız var. Yakın zamanda faaliyete geçecek olan bu merkezde sadece ihtiyacı olan kadınlarımıza sosyolog ve psikolog desteği vereceğiz. Bunların yürütüleceği sosyal hizmetler merkezi burası. Diğeri de çok önemli bir kurumumuz olan ve gerçekten belediyemizin dışarıdaki yüzü olan zabıta müdürlüğü de burada. Burası merkez olacak ama Sarımsaklı'da, Altınova'da, Cunda Adası'nda ve Armutçuk'ta da zabıta irtibat büroları olacak. Oralarda vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz. Zabıta birimi olarak bundan sonra şunu hedefledik; hatalı işi önceden zabıtanın tespit etmesini istiyoruz. Yapıldıktan bittikten sonra bize geliyor ve çözümsüz işler ortaya çıkıyor, bunu bu yöntemle önlemeyi planlıyoruz. Bunun için de zabıtalarımızı bu irtibat bürolarıyla şehrin her yerine dağıtacağız. Arkadaşlarımız daha iyi şartlarda çalışacaklar. Araç takviyesi de yapacağız" dedi.

Üç belediyenin birleşmesinin sonucunda da böyle mekanlara da ihtiyaç olduğuna da dikkat çeken Gençer, mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, yeni hizmet binasının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde 17 merkezde, 3 Alibey Adası'nda, 10 Küçükköy'de ve 7'de Altınova olmak üzere toplam 37 personel görev yaptığı da gelen bilgiler arasında. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER