Anasayfa >

Bölgeler >

Ankara Fuar Alanı ve Kongre Merkezi'nin temeli atıldı!

Ankara Fuar Alanı ve Kongre Merkezi'nin temeli atıldı!

26 Mayıs 2015 Salı, 16:20:43
Ankara Fuar Alanı ve Kongre Merkezinin temeli atıldı!
Akyurt'ta yapılacak Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı...

Temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yanı sıra, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Ankara milletvekilleri, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, STK temsilcileri, belediye bürokratları da katıldı.

Akyurt'ta havalimanı yakınında Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO), Ankara Ticaret Borsası (ATB), Akyurt Belediyesi ile Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) ortaklığında yapılacak olan dev fuar alanı sayesinde dünyada sadece 3 şehirde gerçekleştirilebilen havacılık fuarları, Ankara'da da düzenlenebilecek.

Başkan Gökçek konuşmasında "Ankara Fuar Alanı ve Kongre Merkezi, Avrupa'nın ve dünyanın sayılı fuarları arasında yerini alacaktır" dedi. Projenin 'Ankara'nın ortak malı' olduğunu söyleyen Gökçek, fuar merkezinin iki etap halinde planlandığını kaydetti. Gökçek, etaplara ilişkin teknik bilgileri ise şöyle açıkladı: "Birinci etapta 580 bin metrekarelik bir alan içinde 5 holden oluşuyor. Her bir hol de kapalı ve 10'ar bin metrekare. Fuar alanı toplam 175 bin metrekare inşaat alanı ve 127 bin metrekare de açık sergi alanı olmak üzere toplam 302 bin metrekareden oluşacak. Ayrıca 500 adedi kapalı, 7 bin adedi de açık olmak üzere 7 bin 500 araçlık otoparkı bulunacak.


ikinci etapta ise 5 tane 10'ar bin metrekarelik toplam 50 bin metrekarelik hol, ayrıca 100 bin metrekarelik açık alanla birlikte fuar alanı iyice büyüyecek inşallah." CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER