Anasayfa >

Bölgeler >

Emlak vergisini yatıranlara mevsimlik çiçek hediye!

Emlak vergisini yatıranlara mevsimlik çiçek hediye!

26 Mayıs 2015 Salı, 15:44:27
Emlak vergisini yatıranlara mevsimlik çiçek hediye!
Emlak vergisinin ilk taksitinin yatırma süresinin 31 Mayıs günü son bulacağını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Vatandaşların borçlarını belediye veznelerine yatırabilecekleri gibi internet üzerinden de vergilerini yatırabileceklerini bildirdi.

Melikgazi Belediyesi olarak çevre ve doğaya büyük önem verdiklerini boş bulunan en küçük alanı dahi yeşillendirerek Kayseri'ye kazandırıldığını bu amaç ile vatandaşlara çiçek dağıttıklarını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi.


"Yatır vergini al, çiçeğini"
" Melikgazi Belediyesi olarak emlak vergisi ilk taksitini yatırmak isteyen vatandaşların mağdur olmaması ve cezalı duruma düşmemeleri için belediyemiz hizmet binası içi, beldeler ve İldem mahallesi dahil olmak üzere toplam 18 vezne ile hizmet vermekteyiz. Vezne sayısını artırarak, oluşan yoğunluğu vatandaşlara yansıtmamak için tahsilât imkanı sağladık. Belediye hizmetlerinin temel ekonomik kaynağını vergiler oluşturmaktadır. Yani yapılan her park, yol, sosyal tesis gibi hizmetler ödenen vergiler ile gerçekleştirilmektedir. Bir başka ifade ile yatırılan her vergi, yine bölge halkına hizmet olarak geri dönmektedir ."


İnternet üzerinden, 412228 posta ve kredi kartı ile…
Emlak Vergisini yatırmaya gelen vatandaşlarla sohbet eden ve mevsimlik çiçek ile ayran ikram eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, vergilerini tam ve zamanında yatıran vergi mükelleflerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER