Anasayfa >

Bölgeler >

Elazığ’da bölgenin en büyük kültür ve yaşam merkezi açıldı!

Elazığ’da bölgenin en büyük kültür ve yaşam merkezi açıldı!

26 Mayıs 2015 Salı, 11:15:08
Elazığ’da bölgenin en büyük kültür ve yaşam merkezi açıldı!
Elazığ Belediyesi tarafından yaptırılan bölgenin en büyük Kültür Parkı ve Yaşam Merkezi ile Oto Galericiler Sitesi, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın katıldığı törenle açıldı.

Elazığ Belediyesi tarafından yaptırılan yüzde 3.5'i kapalı, yüzde 62'i yeşil alan, yüzde 10'u biyolojik gölet, yüzde 4.70'i spor kompleksi ile yürüyüş, koşu ve bisiklet yolu bulunan Kültür Park ve Yaşam Merkezi ile Oto Galericiler Sitesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, eski Devlet Bakanı Ahmet Cemil Tunç, Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, diğer protokol üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı. Mehter takımının gösterisinin ardından açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Kültür Park 180 bin metrekarelik dev bir alan. Bu 180 bin metrekarenin yüzde 62'si yeşil alan, yüzde 25'i gezinti alanı, yüzde 10'u gölet. Yine burada çocuk oyun alanları, yürüyüş ve koşu yolları, kondisyon alanları, bisiklet yolları, toplantı salonları ve en önemlisi camimiz var. Bir hedefimiz var, her yaptığımız böyle büyük parkların yanına camisini de getirip koyacağız. Yine bugün açtığımız bu tesislerdeki hiçbir yeri üçüncü kişilere kiraya vermeyeceğiz. Elazığ Belediyesi olarak işletmesini biz yapacağız. En kalitelisini en ucuza vereceğiz. Yine bugün açtığımız Oto Galericiler Sitesi 50 bin metrekarelik bir alan üzerine yerleştirilmiş, yaklaşık 104 işyerinden kafeterya ve idari binadan oluşan dev bir alan. Orada aynı anda bin 248 otoyu oto galericilerimiz satma imkanına sahipler. Dolayısıyla şehrin merkezindeki bütün oto galericiler çıkacak Elazığ nefes alacak, Elazığ'ın trafiği rahatlayacak" dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay ise, "Bu hizmetten şehrin en fazla muhtaç olduğu moral ve motivasyonu en üst noktaya taşıyan Mücahit Yanılmaz başkanıma şükranlarımı arz ediyorum. Göreceksiniz bu şehir AK Parti ile birlikte 4 aday kardeşimle birlikte ufka doğru yürümeye devam edecek. Onlar konuşacak AK Parti yapacak inşallah. Hizmet ve icraatlar devam edecek" diye konuştu.

 

ELAZIĞ'IN MODERN YÜZÜNÜ GÖSTEREN PROJE

Elazığ'ı marka şehir yapmak ve yaşanabilir bir çevreye kavuşturma hedefinde kültür park projesinin hayata geçmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vali Murat Zorluoğlu da, "Belediyenin rutin belediyecilik hizmetlerinin dışına çıkarak, sosyal hayatı canlandıracak önemli projeler uygulaması, yeni yaşam alanları, sosyal ve kültürel alanlar üretmesi, bölge merkezi, cazibe merkezi olan, üniversite şehri Elazığımıza ve binlerce yıllık Harput şehir kültürünün mirasçısı olan Elazığlı kardeşlerimize çok yakışıyor. Bölgemizin en büyük yaşam ve sosyal faaliyet alanlarından birisi olan bu proje, Elazığ'ımızın modern yüzünü gösteren çok önemli bir eser oldu. Yeşil Elazığ'a, her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen Elazığ'a yakışan bir proje oldu" dedi.

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ da, "Bilin ki Elazığ'daki bu güzellikler birçok belediyede örnek olacak. Türkiye AK Parti iktidarları dönemlerinde AK Parti Belediyeleri ile bu şekilde mükemmel eserlere imza atmaya devam edecek. Şükürler olsun ki artık bu milleti, bu milletin evladı yönetiyor. Allah'ın izniyle bundan sonra da böyle olacak. 7 Haziran'da seçime gideceğiz. Seçime giderken 2002'deki seçimi lütfen hatırlayın. Yavrularımız başörtülerinden dolayı üniversite kapılarında inim inim inletilirken, bu ülkenin seçilmiş bir milletvekili hanımefendi başörtüsünden dolayı Meclis Genel Kurulu'ndan çıkarılırken bizler bu ülkenin gözü yaşlı insanlarıydık. Biz bu günleri bekledik. Bu günler için çalıştık Ama bilin ki bugün Türkiye'de AK Parti ile ulaştığımız özgürlükler sizin sesinizdir. Siz bu desteği devam ettirdikçe hiç kimseden perva etmeyiz, etmeyeceğiz" dedi.

 

"AK PARTİ MİLLETİN ROTASINI ÇİZDİĞİ BİR PARTİDİR"

Kıs sürede büyük hizmetler yapan Başkan Yanılmaz'a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bakan Yılmaz da şunları söyledi:

"Ben bu dönem Diyarbakır'da milletvekili adayı oldum. Mücahit Yanılmaz'ı dinlerken içimden 'Keşke Diyarbakır'da da böyle belediye başkanları olsaydı' dedim. Bunun değerini bilmek lazım. Bunun kıymetini bilmek lazım. AK Parti belediyeciliğe çok farklıdır. Çok değerli cumhurbaşkanımızın başlattığı bu belediyecilik, onun öncesinde de tabi geçmişte yapılanlar bizleri bugünlere kadar getirdi. AK Parti milletin rotasını çizdiği bir partidir. AK Parti millete efendilik yapan bir parti değildir. Millete hizmetkarlık yapan bir partidir. Bunu Elazığ'da görüyoruz. Bu hizmetlerin altında merkezi idare ile yerel yönetimin el ele vermesi var. Bu hizmetlerin altında Ak Parti siyaset anlayışı var. Hizmet anlayışı var. Bu hizmetlerin altında samimiyet var. Çok çalışmak var. Emek harcamak var. Başka partiler gibi slogan siyaseti yapmıyoruz. Biz, ideolojik siyaset yapmıyoruz. Başka partiler gibi laf üstüne laf koymuyoruz. Taş üstüne taş koyuyoruz. Bu yüzden diyoruz ki onlar konuşur AK Parti yapar. Bütün bu hizmetleri nasıl başardık, bu kadar hizmeti AK Parti nasıl gerçekleştirdi. Bunun sırrı nedir. Son 12 yılda 230 milyar dolarlık bir ekonomiyi 800 milyar dolara çıkardık."

 

"230 MİLYAR DOLARLIK EKONOMİYİ 800 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK"

AK Parti hükümeti öncesindeki hükümetlere değinen Bakan Yılmaz, "Bizden önce 5 yıllığına seçilmiş bir hükümet vardı. MHP, DSP ANAP hükümeti. Bunlar 260 milyar dolarlık bir ekonomiyi aldılar, 3,5 yılda adeta hükümetten çaktılar ve ne kadarlık milli gelir bıraktılar biliyor musunuz. 215 milyar dolarla bize teslim ettiler. Son 12 yılda 230 milyar dolarlık bir ekonomiyi 800 milyar dolara çıkardık. Yollar yaptık, hastaneleri birleştirdik. İlaç kuyruklarına son verdik. Çileleri bitirdik. Eğitime yatırım yaptık. Üniversitelere yatırım yaptık. Doğuda güney doğuda geçmişte hayal bile edilemeyecek hizmetler yaptık. Terminal binaları havalimanları, birçok hizmete imza attık. Bunları nasıl yaptık biliyor musunuz. Eskiden istikrarsız yönetimler vardı. Koalisyon hükümetleri vardı. Her parti bir tarafa çekiştiriyordu. Herkes kendi bakanlığını adeta partisinin kendi mecrası gibi kullanıyordu. AK Parti ile bunlar son buldu. AK Parti istikrar, güven getirdi" diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından telekonferans sistemi ile Galericiler Sitesi'ne canlı bağlanan protokol üyeleri, Kültür Park ve Yaşam Merkezi'nin açılışını eş zamanlı yaptı. Açılış sonrası yüklenici firma sahiplerinden Tetiş Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Tetik ve Cemsan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çetin'e plaket verildi. Daha sonra sahneye ünlü sanatçı Uğur Işılak çıktı. Işılak, birbirinden güzel eserlerini seslendirerek kendisini dinlemeye gelenleri doyasıya eğlendirdi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER