Anasayfa >

Bölgeler >

Manisa Şehzadeler 'Şehir Düşünce Merkezi' kuruldu!

Manisa Şehzadeler 'Şehir Düşünce Merkezi' kuruldu!

22 Mayıs 2015 Cuma, 15:04:05
Manisa Şehzadeler Şehir Düşünce Merkezi kuruldu!
Şehzadeler Kent Konseyi gönüllülük esasına göre belirlenen 10 bilim adamının öncülüğünde Şehir Düşünce Merkezi'ni kurdu...

Şehzadeler Kent Konseyi gönüllülük esasına göre belirlenen 10 bilim adamının öncülüğünde Şehir Düşünce Merkezi'ni kurdu. Üniversite ile Şehzadeler'i birleştirecek merkezin başkanlığına CBÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. S. Sami İlker seçildi.


Şehzadeler Kent Konseyi tarafından kurulan "Şehir Düşünce Merkezi", CBÜ Rektörlüğü tarafından gönüllülük esasına göre belirlenen 10 bilim adamının öncülüğünde çalışmalarına başladı. Prof. Dr. S. Sami İlker, emekli Prof. Dr. Süreyya Sakınç, Doç. Dr. Mustafa Ali Çipiloğlu, Doç. Dr. Buğra Özer, Doç. Dr. Rabia Aktaş, Doç. Dr. Hatice Erdemir, Doç. Dr. Ertan Gökmen, Yrd. Doç. Dr. Nejdet Bilgi; Yrd. Doç. Dr. Selim Baha Yıldız, Yrd. Doç. Dr. Engin Gücüyen ve Ali Osman Emiroğlu'ndan oluşan Şehir Düşünce Merkezi ilk toplantısını Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi binasında gerçekleştirdi.


Toplantıda yönerge ve çalışma organları belirlendi. Şehir Düşünce Merkeziyle ilgili bilgiler veren Başkan Danışmanı Mustafa Pala, "Şehir Düşünce Merkezi, Şehzadeler'e dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek, kent hayatına sosyal süreçleri de hesaba katarak insan ölçeğinde yaklaşımlar getirmek, Şehzadeler için sosyal ve kentsel dönüşüm projeleri hazırlayarak uygulamaya koyup; kent kimliğinin oluşumuna bilimsel metotlarla katılmak amacıyla oluşturuldu" dedi.
Düşünce Merkezinin başkanlığına CBÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. S. Sami İlker, Bilim Kurulu asıl üyeliklerine ise oybirliğiyle Doç. Dr. Hatice Erdemir, Doç. Dr. Rabia Aktaş ve Yrd. Doç. Dr. Necdet Bilgi seçildi.


"ÜNİVERSİTE İLE ŞEHİR BİRLEŞECEK"
Şehir Düşünce Merkezi'nde gönüllü olarak görev aldıklarını belirten Prof. Dr. S. Sami İlker, üniversite ve şehrin birleşmesinde önemli bir adım atıldığını ifade etti. Dr. İlker, "Tarihi ve kültürel değerlerin miras kaldığı Şehzadeler şehri çok önemli bir şehir. Kent kimliğinin oluşmasında, sosyal ve kentsel dönüşümlerin planlanmasında üniversite ile belediyenin işbirliği yapması ve bu çalışmanın tamamen gönüllülük üzerine inşa edilmesi büyük önem taşıyor. Celal Bayar Üniversitesi'ni ve Şehzadeler Belediyesi'ni temsilen, kentin gelişmesi konusunda taşıdığımız mesuliyetin ve alanımızda bir ilke öncülük ettiğimizin bilincindeyiz. Şehir Düşünce Merkezi'nin program ve hedeflerini oluşturuyoruz. Bilim kurulumuz program ve hedeflere uygun faaliyetleri belirleyecek. Şehzadeler'e dair bilimsel yayınlarda bulunmak, önemli kültürel etkinlikler düzenlemek, Şehzade Şehir Dergisi'ni yayın hayatına kazandırmak, Aile Akademisi ve İstihdam Akademisini oluşturmak öne çıkan eylemlerimiz arasında yer almaktadır. Yaptığımız çalışmalar tamamen gönüllülük esasına dayalı olup bunu sahip olduğumuz ilmin zekatı olarak değerlendirebilirsiniz. Çünkü toplum varsa biz varız, toplum mutluysa biz mutluyuz. Bu nedenle bize bu fırsatı ve sorumluluğu veren CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik ve Kent Konseyi Başkanı Nejat Arusan'a teşekkür ederiz" dedi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER