Anasayfa >

Bölgeler >

Zonguldak 2. Kent Sempozyumu başladı!

Zonguldak 2. Kent Sempozyumu başladı!

21 Mayıs 2015 Perşembe, 14:57:36
Zonguldak 2. Kent Sempozyumu başladı!
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, lüks konutlar ve alışveriş merkezlerinin yaygınlaşmasının, kentleri bir arada tutan unsurları ve ortak kullanım alanlarını ortadan kaldırdığını söyledi...

TMMOB Zonguldak İl Koordinasyon Kurulunca Genel Maden İşçileri Sendikası Şemsi Denizer Konferans Salonunda düzenlenen "Zonguldak 2. Kent Sempozyumu" başladı.

Soğancı, sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, çeşitli kentlerde 40'ı aşkın sempozyum düzenlediklerini belirtti.

Kentlerin çağdaş toplumlara yakışır şekilde yönetilmediğini öne süren Soğancı, "Kentler ve yerel yönetimler, ülke politikalarının doğrudan uygulama alanıdır. Bu nedenle de siyasetin ve sermayenin ilgi odağıdır. Lüks konut alanlarının, alışveriş merkezlerinin yaygınlaşması kentleri bir arada tutan unsurları ve ortak kullanım alanlarını ortadan kaldırmaktadır" dedi.

Soğancı, tüm sorun ve olumsuzluklara karşın demokratik katılımın sağlandığı yerel yönetimlerin oluşturulması ve çözüm üretilmesinin mümkün olduğunu anlattı.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de TMMOB'un yaptığı çalışmaları yerel yönetim olarak önemsediklerini dile getirdi.

Bu tür etkinliklerin, şehirlerin gelişmesine katkı sağlayacağını ifade eden Akdemir, üzerilerine düşen görevi eksiksiz yerine getireceklerini kaydetti.

Farklı konularda 24 bildirinin sunulacağı sempozyum, yarın sona erecek. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER