Anasayfa >

Bölgeler >

Esertepe Rekreasyon Alanı açıldı!

Esertepe Rekreasyon Alanı açıldı!

20 Mayıs 2015 Çarşamba, 12:43:51
Esertepe Rekreasyon Alanı açıldı!
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Keçiören Esertepe Mahallesi'ne yapılan "Esertepe Rekreasyon Alanı" görkemli bir açılışla hizmete girdi.

 

Etlik ile Esertepe mahalleleri arasına yapılan 187 bin metrekarelik dev rekreasyon alanın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek birlikte yaptı. Açılış törenine; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan yardımcıları Ali Babacan ile Yalçın Akdoğan, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile binlerce vatandaş katıldı.

 

Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, Esertepe rekreasyon alanının bölgeye yakıştığını anlatarak, şunları söyledi: "Burada eskiden orduya ait bir seyyar cerrahi hastanesi bulunuyordu. Daha sonra metruk bir hale dönüşen bu büyük bölgeyi Büyükşehir Belediyemiz güzel bir proje ile Keçiören ve Ankara'ya yakışır bir park haline dönüştürdü. Yeşil alanlarıyla, ağaçlarıyla, havuzuyla, spor alanlarıyla, çocuk oyun alanlarıyla, piknik alanlarıyla, görkemli piknik alanlarıyla Esertepe Rekreasyon alanı Keçiören'e ve Ankara'ya yeni bir yüz, farklı bir yüz kazandırıyor."

 

Parkta yeni dikilen ağaçların birkaç yıl içinde Osmanlı'nın abidesi gibi yükseleceğini ifade ettiği konuşmasında Erdoğan, "Alan içinde bulunan Aile Yaşam Merkezi, Spor Merkezi, Anfi Tiyatro ve diğer merkezlerin Keçiörenli kardeşlerimizin hayat kalitesini yükselteceğine inanıyorum." dedi.

 

Başkan Gökçek de, "İlk defa Keçiören'de siyasete başladım. Burada belediye başkanı oldum, milletvekili seçildim. Bugünde de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Keçiören'e en büyük parkı kandırmanın gururunu yaşıyorum. Sevgili Keçiörenliler, içerisinde bulunmuş olduğumuz Esertepe Parkı'mız 187 bin metrekarelik dev bir rekreasyon alanı. Bu alanda TOKİ, binalar yapacak, konutlar yapacaktı. TOKİ ile oturup anlaştık. Sadece bu park için Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak TOKİ'ye 60 trilyon lira para verdik. Esertepelilere Keçiörenlilere feda olsun diyorum."

 

Konuşmaların ardından parkın açılış kurdelesini Erdoğan, Babacan, Akdoğan, milletvekilleri, Vali Kılıçlar, Gökçek ve diğer katılımcılarla birlikte kesti. Erdoğan kurdeleyi keserken, "Esertepe Rekreasyon Alanı 7'den 70'e tüm Ankaralılara hayırlı uğurlu olsun." dedi.

 

Gökçek, açılışlarda gelenek haline getirdiği üzere, eseri anlatan çerçeveli afişi Erdoğan ve diğer katılımcılara imzalattı. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER