Anasayfa >

Bölgeler >

Darende'ye 3. Etap TOKİ yapılacak!

Darende'ye 3. Etap TOKİ yapılacak!

20 Mayıs 2015 Çarşamba, 12:36:27
Darendeye 3. Etap TOKİ yapılacak!
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçedeki konut talebini karşılamak üzere yaptıkları girişimler neticesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 184 yeni konut yapılmasının planlanarak başvuru taleplerinin alınmaya başlandığını söyledi.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın Darende'ye yaptığı ziyarette gündeme gelen ve alt yapı çalışmaları tamamlanan proje kapsamında 3. etabın hayata geçeceğini belirten Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, "Darende'de daha önce 1. Etapta 196, 2. Etapta da 204 olmak üzere toplamda 400 konut inşa edildi. Anket çalışmaları ve değerlendirilen talepler doğrultusunda 3. Etapta 184 konut yapılması planlanıyor. 2+1 şeklindeki 75 metrekarelik konutlar için 4 bin lira peşinatla başvuru alınmaya başlandı. Konutlardan bir kısmı da üst gelir grubuna hitap edecek şekilde ve 120 metrekare üzerinde olacak. Konuya ilişkin çalışmalar devam ediyor, başvuru yapacaklar Ziraat Bankası Darende Şubesi'nden işlem yaptırabilir" dedi.

Yeni yapılacak konutların 1. Etap konutlarının yanına inşa edileceğini dile getiren Başkan Eser, "Belediyemize çok sayıda vatandaş başvurarak konut talebinde bulunmuştu, bu ihtiyacı karşılamak üzere yaptığımız girişimlerin neticesini aldık. Belediyeye ait arsasını TOKİ'ye tahsis ettiğimiz alana yapılacak konutlar Darende'deki ihtiyacı karşılayacak düzeyde olacak" diye konuştu.

Eser, 18 Mayıs 2015 günü başlayan başvuruların 16 Temmuz 2015 tarihine kadar süreceğini sözlerine ekledi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER