Anasayfa >

Bölgeler >

Salihli'de ağız ve diş sağlığı merkezi açıldı!

Salihli'de ağız ve diş sağlığı merkezi açıldı!

20 Mayıs 2015 Çarşamba, 12:10:52
Salihlide ağız ve diş sağlığı merkezi açıldı!
17 Mayıs 2013 tarihinde temeli atılan Salihli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

10 bin 171 metrekare arsa üzerine yapılan, 5 bin metrekare kapalı inşaat alanı ve 4 katlı ve 32 ünitelik Salihli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin açılışına Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, İlçe Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, AK Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Muzaffer Yurttaş, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza San, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı, Manisa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ayhan Korkmaz, AK Parti İlçe Başkanı Ahat Aksoy, CHP İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık, daire müdürleri ve davetliler katıldı.

 

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan töreninin açılış konuşmasını Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu yaptı. Peynircioğlu, "10 bin 171 metrekare arsa alanı olup 5097 metrekare kapalı inşaat alanında 4 katlı ve 32 üniteli olarak 2 Mayıs 2013 tarihinde inşaatına başlandı. 17 Mayıs 2013 tarihinde temel atma töreni yapılmış olup 23 Mayıs 2014 tarihinde ise geçici kabulü yapılmıştır. 2014 sonundan itibaren yeni hizmet binamızda hizmet verilmeye başlanmıştır. Yeni hizmet binamızda bir adet engelli kliniği açılmış olup bundan başka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz tarafından evde sağlık hizmetleri de verilmektedir" dedi.

 

 

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, "4 yıldır Manisa Milletvekili olarak görev yapıyorum. Sağlığın içerisinden gelen bir kişiyim. Salihli'yi bir sağlık kenti yapmak için gayret sarf ettik. 3 özel hastanesi, bir dal merkezi ve bir Devlet Hastanesi ile bugünde açılışını yaptığımız Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Salihli bölgenin çevre ilçelere de hizmet eden bir sağlık merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Salihli'de prefabrik binada halkımıza hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi artık 5 bin 70 metrekare alanda modern binası ile halkımıza hizmet verecek. Merkez 7 milyon liraya mal oldu" diye konuştu.

 

 

AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ise, "17 Mayıs 201 yılında temelini attığımız Salihli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin bugün resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu hastane 8 ay önce fiili olarak hizmet vermeye başladı. Bugünde resmi olarak açılışını birlikte gerçekleştiriyoruz. Bugün bu törenin yapılması oldukça anlamlı ve önemlidir. Çünkü gençlerimizin sağlığı bizim için çok önemlidir" dedi.

 

 

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da şunları ifade etti:

"Biz bu kapasitede ve bu kapsamda Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri doğrusu düşünemezdik bile, eskiden Devlet Hastanelerimizde bir ya da birkaç ünite olurdu. Ya ünite olurdu doktor olmazdı ya da doktor olur ünite olmazdı. Bunu hepimiz yaşadık biliyoruz. Sağlık açısından ülkemizin geldiği aşama ve gösterdiği başarı gerçekten hem Türkiye'den izleniyor hem de Türkiye dışından izlenmektedir. Gerçekten çok güzel işler yapıldı ve güzel bir çizgi tutturuldu. Sağlıkta dönüşüm projesi adı altında neredeyse sistemi tamamen yeniledik. Şimdi şehir hastaneleri diye yeni bir olguyla karşılaşıyoruz. Her zaman en çok şikayet sağlıktan gelirdi. Bıçak parasından tutun, kuyruklardan, doktor bulamaktan, ilaç bulamamaktan şikayet edilirdi. Bu şikayetlere şimdi yine bakıyoruz, artık bu şikayetlerin tamamı geride kaldı."

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Nurullah Sadıç'ın yaptırdığı dua ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açıldı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER