Anasayfa >

Bölgeler >

Erdoğan Samsun’da toplu açılış törenine katıldı!

Erdoğan Samsun’da toplu açılış törenine katıldı!

20 Mayıs 2015 Çarşamba, 09:40:16
Erdoğan Samsun’da toplu açılış törenine katıldı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da toplam yatırım tutarı 471 milyon olan 42 eser ve hizmetin toplu açılış törenine katıldı ve halka hitaben bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “insanların en hayırlısı, insanlara hizmet edendir” anlayışıyla çalışacağını belirterek, “Biz, efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik” dedi.

 

Samsun’a toplam yatırım bedeli 471 milyon lira olan 42 ayrı eserin resmî açılışını yapmak için geldiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî Eğitim Bakanlığının 33 milyon liralık yatırım bedeli olan 15 ayrı eğitim tesisinin, Gençlik ve Spor Bakanlığının yapımını tamamladığı öğrenci yurtları, spor tesisleri, gençlik merkezleri ile Sağlık Bakanlığının yaptırdığı hastanelerin, 19 Mayıs Üniversitesinin tesislerinin, TOKİ konutlarının, Orman ve Su İşleri Bakanlığının 18 taşkın koruma projesinin, Seyit Kubbeddin Türbesi’nin restorasyon işinin ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarının resmî açılışını yapacaklarını anlattı. Açılışı yapılan eser, hizmet ve yatırımların Samsun’a ve Samsunlulara hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yatırımlarda emeği geçen kurum, kuruluş ve kişilere de teşekkür etti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsunluların hizmetin kıymetini iyi bildiğini, Başbakanlığı döneminde, 12 yılda, Samsun’a 14 milyar 300 milyon lira değerinde yatırım gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “Bizde -cek, -cak yok. Biz buyuz, bunlar yapılanlar. Biz, tarihinde Samsun’un görmediği hizmetleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’a da getirdik. Samsun, farklı bir yer. Samsun, adeta Karadeniz’in bir taç yıldızı. 19 Mayıs, yarın, buradan istiklal ve istikbalimizin mücadelesi başladı, öyleyse atacağımız adımlar önem arz ediyor” diye konuştu.

 

Toplu açılış törenini anlamlı bir gün olan 19 Mayıs’ın bir gün öncesinde yapmak istediklerini ve bugün Samsun’a geldiklerini, yarın da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gençleri ağırlayacağını, gençlerle hasbihal ederek, geleceğin Türkiye’sine yönelik adımları beraber atacakları belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “19 Mayıs Üniversitemizi 20 ayrı eğitim kurumu, 7 bin kişilik öğrenci yurtlarıyla daha da güçlendirdik. Samsun’a 400 yataklı bölge hastanesi kurduk. Şimdi de şehrimize bin 150 yataklı bir şehir hastanesi kazandırıyoruz, projeyle ilgili tüm sorunlar çözüldü, inşallah en kısa sürede hayata geçiyor. 300 yataklı Gazi Devlet Hastanesi’ni de şehrimize kazandırıyoruz. Samsun’a 107 trilyonluk yatırımla 34 bin seyirci kapasiteli stadyumu kazandırıyoruz. İnşallah önümüzdeki sezondan itibaren Samsunsporumuz maçlarını bu stadında oynamaya başlayacak. Bugüne kadar Samsun’da tamamlanan toplu konut sayısı ne oldu biliyor musunuz? 7 bin 600. Şehrimizde biz göreve geldiğimizde, yani 2002 yılının sonunda, 79 senede yapılan bölünmüş yol neydi? 120 kilometre. Biz, 12 senede ne yaptık? 183 kilometre yaptık, fark bu. Demiryolunu sahile buluşturduk, şimdi sıra hızlı tren hattında. Samsun’dan Kırıkkale’ye uzanan hızlı tren hattıyla ilgili çalışmalar etüt proje haline geldi. Bu projelerin hepsini de günlük hayatta yaşıyor gayet iyi biliyorsunuz. Şimdi diyebilirler birileri, ‘Cumhurbaşkanı bunları niye konuşuyor’. Ben Cumhurbaşkanı olarak bunları konuşmuyorum, 12 yıllık Başbakanlığım döneminde yaptıklarımı anlatıyorum, anlatmayım mı? Bunu anlatayım değil mi? Çünkü hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. Bunları anlatmamız lazım. 1 hafta önce anlattığınızı, 1 hafta sonra herkes unutuyor, bilinsin” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER