Anasayfa >

Bölgeler >

Bakan Eroğlu'ndan gençlere stat, emekliye konut sözü!

Bakan Eroğlu'ndan gençlere stat, emekliye konut sözü!

18 Mayıs 2015 Pazartesi, 14:10:55
Bakan Eroğlundan gençlere stat, emekliye konut sözü!
ORMAN ve Su İşleri Bakanı, İzmir Milletvekili adayı Veysel Eroğlu, Alsancak Kordon'da seçim ofisi açtı. Eroğlu, gençlere stat, emeklilere konut sözü verdi. Yıllardır ebru sanatı ile ilgilenen Eroğlu, seçim ofisinde de ebru yaptı.

Orman ve Su İşleri Bakanı, İzmir Milletvekili adayı Veysel Eroğlu, Alsancak 1'inci Kordon'da seçim ofisi açtı. Törende Eroğlu için hazırlanan özel seçim müziği çalındı. Eroğlu, "Ben bu güzel şehre hizmet etmek için geldim. Bizim kavgayla işimiz yok. Biz güzel hizmetler yapacağız. Diğer partilere oy verenleri de seviyoruz. İzmir için büyük düşünerek güzel hizmetler yapacağız. 24'ünde Gündoğdu'da büyük bir miting yapılacak. İzmir'in Başbakanımızı bağrına basacağına inanıyorum" dedi. Başbakan Anmet Davutoğlu tarafından Merkez Bankası'nın iki katının Başbakanlık Ofisi olarak düzenlenip açılacağını ifade eden Eroğlu, "Her bir bakanlığın odası olacak. Bütün problemler burada çözülecek. Hizmetkarlık budur. Biz kendimizi efendi değil hizmetkar olarak görüyoruz. Yapacağımız hizmetlerle İzmir'i şaha kaldıracağız. Hükümet bu kente 30 milyar liralık yatırım yaptı. Yeterli değil hedef dünyanın incisi İzmir. Bunu yapacak heyecan şevk, millet aşkı var. Biz yaptığımız hizmetleri anlatacak değiliz. Konak Tüneli dünyada en hızlı biten tünel, dile kolay. Yolları köprüleri incelemek için gittim Belkahve'ye 3 bin 200 metre uzunluğunda iki tane üç şeritli tünel inşa ediyoruz. Birinci tüneli 30 Ağustos'ta açacağız. İkincisi ise Eylül'de açılacak. Onlar ne yaptı bir tane örnek gösterin. İzmir'i Küçük Menderes Ovası'nda yaptıklarımız, Bergama, Kınık'ta yapılan tesislere bakın. Daha önce var mıydı? İzmir için büyük hedeflerimiz var. İzmir'i gıda üretim ve ihracat üssü yapacağız" dedi.

 

 

EROĞLU VAATLERİ

 

 

Bakan Eroğlu, İzmir'de gençlere stat, emeklilere konut yapacaklarını öne sürerek, "Gençlerimize spor için büyük statlar yapacağız. Karşıyaka'dan başlayacağız. İhtiyaç sahibi emekliler için konut yapacağız. Tire'de bunu yaptık vatandaş çok memnun. Ben 5- 6 ay önce anahtarlarını verdik. Kira ücretinden daha düşük bir ücretle ev sahibi oldular bütün İzmir'e yayacağız. Hepsine TOKİ vasıtasıyla konut vermek boynumuzun borcudur. İzmir'de huzur ikilimi oluşturacağız. Dünyanın imrendiği bir şehir olacak. Onlar dünyanın incisi İzmir diyecekler. 7 Haziran'da siz istikrardan yana oy kullanacaksınız. Artık istikrar var, büyük hedefler var" dedi.

 

 

"BECEREMEYİNCE YAYGARA KOPARIYOR"

 

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu eleştirerek, şunları söyledi:

 

 

"Algı yönetimleriyle bundan rahatsızlık duyanlar ellerinden geleni yapıyor. Kocaoğlu emin olamadığımız davranışlar sergiliyor. Sizler onu belediye başkanı olarak seçtiniz. Ama kendisi şu anda seçim büroları açmakla meşgul. İzmir birçok sorunla uğraşırken, seçim bürosundan bürosuna koşup devlete sataşmayı ilke haline getirdi. 'ÇED raporu alamıyorum' diye yaygara koparıyor. Saçma sapan aslı astarı olmayan sözler sarfetmiş. Devlet disiplinli kurumları olan bir kuruluş. Hiçbir şekilde resmi başvuru yapmadıkları halde devletin kurumlarını yıpratmak için siyasetle devleti birbirine karıştırıyor. Buna dikkat edecek bir kere. Güzelim körfezi görüyorsunuz. Dip derinliği derinleşsin diye çözüm ortağıyım. TCDD Temizlenmesi için devletle ortak temizlemeye çalıştığı halde beceremeyince 'iki yıldır ÇED raporu alamıyorum' diye yaygarayı bastı. Kaç defa yazışma yaptı. Hepsini açıkladık. Kesinlikle Büyükşehir Belediyesi üzerine düşen görevi yapsa şu körfez pırıl pırıl olurdu. Eskişehir, Kayseri, Bursa ile karşılaştırılmayı hak etmiyor İzmir. Milano, Madrid, Barcelona ile karşılaştırılmalı benim güzel kentim. Vatandaşı devletle düşman yapacağına bu kentlerle yarışsın. O kalkmış kaymakamların peşinde koşuyor. Hak edildiği gibi yönetilmiyor İzmir. Şimdi de aslı astarı olmayan söylemlerle siyaseten nemalanmaya çalışılıyor."

 

 

Bakan Eroğlu, açılış töreninin ardından ebru sanatıyla yıllardır ilgilendiğini belirterek, seçim ofisinde ebru yaptı. Eroğlu, ofisin önündeki taksi durağına oturdu ve şoförlerle konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER