Anasayfa >

Bölgeler >

Gündoğmuş'ta çalışmalarda sona yaklaşıldı!

Gündoğmuş'ta çalışmalarda sona yaklaşıldı!

18 Mayıs 2015 Pazartesi, 14:07:40
Gündoğmuşta çalışmalarda sona yaklaşıldı!
DSİ 13. Bölge Müdürlüğü tarafından Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde sürdürülen Sümeni Gölet inşaatı tamamlanırken, sulama inşaat çalışmalarında ise sona yaklaşıldı.

Proje sahası Antalya havzasında bulunan, Antalya'ya yaklaşık 150 kilometredeki Gündoğmuş Sümeni Gölet ve Sulaması inşaatının temelinin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından 8 Mart 2014 tarihinde atıldığını hatırlatan DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, inşaatta yüzde 95 fiziki gerçekleşme seviyesine ulaşıldığını kaydetti.

 

 

Göletten sağlanacak su ile yaklaşık 980 dekar tarım alanının basınçlı borulu sistem ile sulmanacağını bildiren Özgür, "Gündoğmuş Sümeni Göleti ve Sulaması inşaatımız tamamlandığında, 2015 fiyatları ile dekar başına yılda 1.930,00 TL gelir artışı sağlayıp, ülke ekonomisine yıllık 1 891 400 TL katkı yaparak, 118 kişiye de istihdam alanı alanı sağlayacaktır. Göletimizde gövde ve rezervuar sahası geotekstil keçe ve EPDM membran kaplaması imalatı, tel çit imalatları, kelebek ve karesel vanaların montajı tamamlanarak, su tutulmaya başlanmıştır" dedi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER