Anasayfa >

Bölgeler >

Arınç Gaziantep’te park açılışına katıldı!

Arınç Gaziantep’te park açılışına katıldı!

18 Mayıs 2015 Pazartesi, 09:22:55
Arınç Gaziantep’te park açılışına katıldı!
Gaziantep Oğuzeli’ne ilçenin en büyük parkını yapan Büyükşehir Belediyesi, parkın açılış için bir program düzenledi.

Gaziantep Oğuzeli’ne ilçenin en büyük parkını yapan Büyükşehir Belediyesi, parkın açılış için bir program düzenledi. Açılış programına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Canan Candemir Çelik, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

Oğuzeli’ne daha önce Bursa’dan milletvekili arkadaşı olan Canan Candemir Çelik’in daveti üzerine geldiğini belirten Arınç, Başkan Fatma Şahin’in bakanlığındaki çalışmalarını Gaziantep’te de sürdüreceğini ve başarılı projelere imza atacağını aktardı. Arınç, Fatma Şahin’in Gaziantep’e belediye başkanı olmasının büyük bir şans olduğunu kaydetti.

 

Her ilçenin yaşam kalitesini yükseltmek için çalıştıklarını ifade eden Şahin, “Ben göreve geldikten sonra çalışma arkadaşlarıma şunu söyledim: ‘Şahinbey ve Şehitkâmil’de ne varsa aynısı diğer ilçelerimizde de olacak.’ Bunun için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Oğuzeli insanın mert ve dürüst olduğunu aktaran Şahin, ilçenin Karpuzatan tesisi ve Nar’ı ile meşhur bir ilçe olduğunu kaydetti. Karpuzatan tesis işletmecisi ile görüştüğünü ve tesisin yenilenmesi için anlaştığını belirten Şahin, “Biz Karpuzatan tesisinin havalimanından gelenlerin muhakkak burayı görüp öyle Gaziantep’e gitmesini istiyoruz. Onun için burayı güzel bir konuma getirmek istiyoruz. Oğuzeli’nden Gaziantep’e gelen yolu 3 gidiş 3 geliş olmak üzere yeniliyoruz” şeklinde konuştu.

 

İlçenin merkezinde yer alan “Oğuzeli Büyükşehir Parkı” 15 bin metre kare alan üzerinde kuruldu. 8 bini yeşil alan 7 bini sert zeminden oluşan parkta, iki giriş binası, 4 çocuk oyun gurubu, 1 fitnes salonu, 1 adet futbol sahası, 1 adet voleybol sahası, 1 adet spora hazırlık binası, 1 adet tuvaleti, 3 kafeterya, 2 adet 31 araçlık otopark, 100 tonluk su deposu bulunuyor. Ayrıca, peyzajı tamamlanan parka yaklaşık 400 civarında da ağaç dikildi.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER