Anasayfa >

Bölgeler >

Süleyman Soylu: "Yatırımlarımızla Trabzon şenlenecek"

Süleyman Soylu: "Yatırımlarımızla Trabzon şenlenecek"

15 Mayıs 2015 Cuma, 14:35:22
 Süleyman Soylu: Yatırımlarımızla Trabzon şenlenecek
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili adayı Süleyman Soylu, yapacakları yatırımlarla Trabzon'un şenleneceğini söyledi...

Soylu, Sürmene ilçesinde Çavuşzade Derneği ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya, Soylu'nun yanı sıra Cevdet Erdöl, Trabzon AK Parti Milletvekili Safiye Seymenoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, milletvekili aday adayları ve davetliler katıldı.
Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada, Trabzon'da bir aydan beri seçim kampanyası kapsamında gece gündüz çalıştıklarını belirterek, "Bir ay içerisinde buradan sadece 3-4 gün ayrıldım. Bir gün içinde bazen 4 televizyon kanalına katıldım. Sayın Başbakanımızın programları oldu, stratejik toplantılarımız oldu. Her gece 3-4 gibi yatıyoruz, sabah namazına kalkıyoruz ve gece yarılarına kadar çalışıyoruz. Bizim bir derdimiz var, sizin sorumluluğunuz, ülkemizin geleceğinin sorumluluğu var" dedi.


Trabzon'un AK Parti iktidarında büyük yatırımlar aldığını ifade eden Soylu, "Safiye hanım, Cevdet bey burada, hepsinden Allah razı olsun. Trabzon'a 13,5 katrilyon yatırım yapıldı, bu çok önemli bir şey. Hastanelerden yollara, spor yatırımlarından eğitim yatırımlarına kadar ve bunlar kolay olan işler değil. Akyazı Stadı'ndan Kanuni Bulvarı'na, Zağanos dönüşümünden, Tabakhane dönüşümüne, tamamlanan hastanelere kadar bir çok şey yapıldı ve de bundan sonra da yapılmaya devam edecek. Bizim görevimiz bu yatırım ivmesini daha da yukarılara taşımaktır" ifadelerini kullandı.


"AKILLI BİR ŞEHİR TRABZON, NE İSTEDİĞİNİ BİLİYOR"
"Akıllı bir şehir Trabzon, ne istediğini biliyor" diye Soylu, "Dünyayı gününde yaşayan bir şehir. 300 bin Arap turist boşuna mı geliyor Trabzon'a, neden geliyor, Trabzon'da ne değişti? Çünkü havalimanlarını, yollarımızı, hastanelerimizi yaptık, 'biz buraya gidersek canımızdan emin olabiliriz, bir şey olursa hemen hastaneye getirirler, ambulans helikopterleri, uçakları var, bunların doktorları tam teşekküllü buraya biz tatile gidebiliriz' şeklinde bir bakış var Trabzon'a artık. Bunun yanında buradaki doğal güzellikler dünyanın hiç bir yerinde yok. Burası bir cazibe merkezi. Bizim görevimiz buraya daha önce yapılan yatırımları devam ettirmek. Her alanda büyük projelerle geliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan bu projelerin onayını aldık. Önümüzdeki hafta Başbakanımız geliyor, bu müjdelerin tamamını tek tek açıklayacak. Neler yapılacak, bak bakalım Trabzon nasıl şenlenecek. Bizim işimiz bu, bizim işimiz kavga değil, bizim işimiz birilerine tuzak kurmak değil. Ciddi bir çalışma ortaya koyduk, bize destek olun, güç verin sizden destek istiyoruz hem hizmet için, hem de oyunları bozmak için sizden güç istiyoruz" şeklinde konuştu.
Süleyman Soylu, vatandaşların AK Parti'ye güvenmesini isteyerek, "Bizden bir endişeniz olmasın. 13 yıldır ülkeyi nasıl bir noktaya getirmişsek 2023, 2071'de aynı şekilde yeni Türkiye'yi imar ve inşa edeceğiz" diye konuştu.
Daha sonra seçim çalışmaları kapsamında Soylu, Arsin TIR ve Kamyoncular Kooperatifini , ardından da ALO 181 Çağrı merkezi, Mostar Gençlik Derneği ve Altı Nokta Körler Derneğini ziyaret etti. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER