Anasayfa >

Bölgeler >

OSB çalışanları, kira öder gibi ev sahibi olacak!

OSB çalışanları, kira öder gibi ev sahibi olacak!

15 Mayıs 2015 Cuma, 12:30:06
OSB çalışanları, kira öder gibi ev sahibi olacak!
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) çalışan işçilerin, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca gerçekleştirilecek projeyle, düşük taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olabilmesi için çalışma başlatılıyor.

OSB'de faaliyet gösteren EPAŞ Döküm Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de işçilerle bir araya gelen TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, siyaseti insanların mutluluğu için yaptıklarını ifade etti. İnsanların iş sahibi olması, başını sokacak bir yuva sahibi olması, çoluğuna çocuğuna helalinden rızık götürmesi için çalıştıklarını belirten Ünüvar, AK Parti'nin 13 yıllık iktidarında, insanların evine götürdüğü ekmeğin, ekmeğine sardığı katığın daha fazla olması için gayret sarfettiklerini kaydetti.

 

OSB çalışanlarıyla ilgili bir hayalinin olduğunu, bu hayalini OSB Başkanlığı'nda oda ve borsa başkanlarıyla gerçekleştirilen toplantıda da dile getirdiğini vurgulayan Ünüvar, "OSB'deki tesislerde çalışan işçilerin ucuz konut sahibi olması için TOKİ Başkanı'na bir teklifte bulunacağım. İnşallah burada çalışan insanların, kira öder gibi ev sahibi olması noktasında ciddi bir adım atacağım. Bu konuyla ilgili söz veriyorum" dedi.

 

İşçilerin bu konudaki talebinin de önemli olduğunun altını çizen Ünüvar, "Ben kirada oturan kardeşlerimin o kira bedeli kadar aylık taksit ödeyerek ev sahibi olmasının önünün açılması gerektiğine inanıyorum. Ben Adana'da yeniden TOKİ'yi canlandırarak, buradaki kardeşlerimizin konut sahibi olması noktasında çalışacağım" diye konuştu.

 

Ziyarette Ünüvar'a; AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Özmansur ve Cemal Akın ile Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş da eşlik etti. İHAv

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER