Anasayfa >

Bölgeler >

İzmir-Aydın-Nazilli-Denizli-Antalya otoyolu geliyor!

İzmir-Aydın-Nazilli-Denizli-Antalya otoyolu geliyor!

15 Mayıs 2015 Cuma, 10:35:11
İzmir-Aydın-Nazilli-Denizli-Antalya otoyolu geliyor!
7 Haziran Genel seçimler öncesi Türkiye turnesini sürdüren AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Aydın gezisi kapsamında Nazilli ilçesini de ziyaret etti.

MHP'li Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından Mehter takımı ile karşılanan Başbakan Davutoğlu, eski Başbakan merhum Turgut Özal'dan sonra Nazilli'yi ziyaret eden ikinci Başbakan oldu. Davutoğlu, parti otobüsünün üzerinden Nazilli Belediye Meydanı'nda kendisini karşılayan kalabalığa, "Sizin huzurunuzda söz veriyorum, Adnan Menderes'in emanetini, milli irade emanetini nefesimizin son anına kadar korumaya kararlıyız" diyerek sözlerine başladı. 35 şehrin yanı sıra aralarında Nazilli'nin de bulunduğu iki ilçede miting yaptığını ifade eden Başbakan Davutoğlu, gecenin geç saatleri olmasına rağmen vatandaşların gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Davutoğlu, "Bizi aşkla, muhabbetle karşıladınız. Gecenin saat 11.00'inde bir ilke imza atıyoruz, Nazilli'de halkımızla efelerle buluşuyoruz" dedi.

 

 

MÜJDELERİ SIRALADI

Aydın'dan Nazilli'ye otobüs yolculuğu ile gelerek, kurmaylarından ve Aydın milletvekili adaylarından ilçenin sorunlarına ilişkin bilgiler aldığını aktaran Başbakan Ahmet Davutoğlu, 45 dakikalık yolculuk boyunca TOKİ Başkanları ile ilçenin kentsel dönüşümle ilgili ihtiyaçlarını da masaya yatırdıklarını söyledi. Ardından Nazilli'ye yapılacak yatırımlara ilişkin müjdeleri sıralayan Davutoğlu, "Eğer biz bir yere ziyarete gelirsek bilirsiniz ki elimiz boş gelmeyiz. Şimdi size bazı müjdeleri de vereyim. Şu ana kadar yaş ve kuru incire ihracat desteği vermemiştik. Artık yaş ve kuru incire ihracat desteği veriyoruz. Onları da ihracat destek kapsamına alıyoruz. Tarihi bir proje olan İzmir-Aydın-Nazilli-Denizli-Antalya otoyolunu yapıyoruz. Bütün bu hatlar hep Nazilli'den geçecek. Aynı güzergâhta hızlı tren proje aşamasına geldi. İki güzel şehrimizi İzmir ve Antalya'yı birleştirirken o veya bu istikamette giden herkes Nazilli'ye gelip, selam verecek. Nazilli'de kentsel dönüşüme ihtiyaç var bunu biliyorum ve bu yüzden yolda TOKİ Başkanımız ile fikir alış verişinde bulunduk. Türkiye'ye örnek olacak bir kentsel dönüşüm ile TOKİ projesini de Nazilli'de başlatacağız inşallah" dedi.

 

 

"NAZİLLİ BİZE GÜÇ VERDİ"

Gün içindeki yoğun programına rağmen Nazilli'ye gelmeyi çok istediğini söyleyen Başbakan Davutoğlu, gecenin 11.00'indeki bu kadar yoğun ilginin kendilerine güç verdiğini ifade etti. Davutoğlu, "Bana çok yoruldunuz Sayın Başbakanım dediler. Dedim ki Nazillili bize yorgunluğu unutturur. Gerçekten unuttum. Şimdi deseler ki Türkiye'nin en doğusunda bir yerde daha miting var, hiç yorulmadan giderim. Sizinle bir araya geldik ya yorgunluk kalmadı. Yiğit efeler, Türkmenler ve yörükler biz milletimizle gece yarısı da sabah şafağında da öğle güneşinde de ikindide de akşamda da 24 saat bizim milletimizle buluşma vaktimizdir. Başbakan olduğunda bakanlıklara talimat verdiğini söyleyen Davutoğlu, "Bana mazeretle gelmeyin. Vaktimiz yok diyemezsiniz. 24 saat yetmezse 25. saati bularak çalışacaksınız dedim. Biz çalışma gücümüzü sizden alıyoruz" diye konuştu.

 

 

"MERHUM MENDERES BİR AYDIN YİĞİDİDİR"

Merhum Adnan Menderes'i "bir Aydın yiğidi" olarak tanımlayan Başbakan Davutoğlu, "Şimdi ben onun makamında, başbakanlık makamında bulunuyorum. Başbakan olduğum gün ilk ziyaret ettiğim mekan da onun İstanbul'daki kabriydi. Sizin huzurunuzda söz veriyorum. Adnan Menderes'in emanetini, milli irade emanetini nefesimizin son anına kadar korumaya kararlıyız. 14 Mayıs'ta, 65 yıl sonra Aydın'da, onun şehrinde, Nazilli'de onun diyarında, huzurunda söz verdik. Biz de aynı hızla onun açtığı çığırda yürümeye devam edeceğiz" diyerek sözlerini noktaladı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER