Anasayfa >

Bölgeler >

Yenimahalle Belediyesi'nden vergi uyarısı!

Yenimahalle Belediyesi'nden vergi uyarısı!

14 Mayıs 2015 Perşembe, 11:24:28
Yenimahalle Belediyesinden vergi uyarısı!
Yenimahalle Belediyesi, emlak, ilan ve reklam ile iş yerlerinden alınan çevre temizlik vergilerinin ilk taksitlerini ödemeyen mükellefler için son gün uyarısını yaptı...

Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, söz konusu vergilerin 2015 yılı 1'inci taksitlerinin ödeme süresinin 31 Mayıs 2015 Pazar günü sona ereceği bildirildi.

Vatandaşların vergilerini cezalı ödememeleri ve mağdur olmamaları için gerekli bütün önlemleri alan Belediye, büyük ödeme kolaylıkları sağlıyor. Vergi borçları, belediyenin tahsilat vezneleri ile Batıkent, Susuz, Karşıyaka, Gazi Mahallesi, Şentepe Semt Birimlerinde ve Tapu Müdürlüğü'nde açılan tahsilat veznelerine yatırılabileceği gibi tüm PTT şubelerinden '211 656' posta çeki hesabından da ödenebilecek.


Belediye tahsilat birimleri de 31 Mayıs Pazar gününe kadar, hafta sonları ise 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek. Ayrıca 19 Mayıs'ta da vergilerini ödemek isteyenler için vezneler açık olacak. Vergi borçlarını bankalar aracılığı ile ödemek isteyen vatandaşlar ise anlaşmalı bankalar TEB, Vakıfbank, Halk Bankası, İNG Bank, Şekerbank, Akbank ve Denizbank şubelerinden ödeme yapabilecek.

MOBİL VEZNE KAPINIZDA

Ayrıca yaşlı, engelli, hasta ve hamile vatandaşların 444 93 64 numaralı telefonu aramaları halinde, mobil tahsilât aracı ikamet adresine giderek mükelleflerin tahsilat işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak. Mobil vezne aracı sayesinde vatandaşlar, evlerinin önünde ödemelerini yapabilecek.

T-BELEDİYE VE E-BELEDİYE İLE MASA BAŞI ÖDEME

Öte yandan zamanı kısıtlı olan vatandaşlar, uzun kuyruklarda beklemeden T-belediye ve E-belediye hizmetleri sayesinde yine vergilerin ilk taksitlerini zahmetsizce ödeyebilecek. Telefon belediyeciliğini kullanarak 3433000 numaralı telefondan ve günün her saati adresinden online olarak kredi kartı ile ödeme işlemleri gerçekleştirilecek.

KREDİ KARTINA 5 TAKSİT İMKANI

Bunların yanı sıra 'world' özelliği taşıyan kredi kartına sahip vatandaşlar, vergi ödemelerini faizsiz 5 eşit taksitle ödeyebilecek. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER