Anasayfa >

Bölgeler >

Kayseri Karayolları Kavşağı'na ilk tabliye betonu atıldı!

Kayseri Karayolları Kavşağı'na ilk tabliye betonu atıldı!

13 Mayıs 2015 Çarşamba, 13:07:50
Kayseri Karayolları Kavşağına ilk tabliye betonu atıldı!
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen köprülü kavşak ve üstgeçitlerde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Şehir içi araç trafiğini rahatlatmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen köprülü kavşak ve üstgeçitlerde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda Karayolları Kavşağı'ndaki köprülü kavşakta ilk tabliye betonu atıldı.

Teknik Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Tekinsoy ve ilgili belediye bürokratlarıyla birlikte inşaat sahasında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yaptığı açıklamada ard germe sisteminin Ankara ve İstanbul'dan sonra ilk kez Kayseri'de uygulandığını ifade ederek, "Bugün burada köprülü kavşak inşaatlarının tabliyelerinin ilk betonlarını atmış oluyoruz. Sabahın yedi buçuğunda geldik, şantiyede görevli arkadaşlarımızla birlikte ilk betonu atıyoruz. Her zaman olduğu gibi burada da Kayseri, yine bir ilke imza atıyor. Ankara ve İstanbul'dan sonra Türkiye'de ilk defa ard germe sistemiyle betonarme yapılıyor. Bu tabliyede şu an itibariyle 150 ton çelik var. 900 m3'ten fazla da beton atılıyor. İnşallah kazasız belasız diğer tabliyelerde de işleri yürüteceğiz" diye konuştu.

Başkan Çelik, açıklamasının ardından çalışmaları inceledi ve yetkililerden bilgiler aldı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER