Anasayfa >

Bölgeler >

Kızılay, Cumhuriyet İlkokulu’na özel eğitim sınıfı yaptırdı!

Kızılay, Cumhuriyet İlkokulu’na özel eğitim sınıfı yaptırdı!

12 Mayıs 2015 Salı, 13:41:52
Kızılay, Cumhuriyet İlkokulu’na özel eğitim sınıfı yaptırdı!
Kızılay Kırşehir Şubesi tarafından Cumhuriyet İlkokulunda özel eğitim sınıfı oluşturuldu...

Kızılay Kırşehir Şube Başkanı Adnan Uygur, Kızılayın oluşturduğu proje kapsamında Cumhuriyet ilkokuluna özel eğitim sınıfı oluşturduklarını ve proje kapsamında farklı şeyler de yapacaklarını söyledi.

Uygur konuşmasında, "Genel Merkezimizin sunduğu katkı ile özel eğitim sınıfı oluşturduk. Katkılarımız engelli yurttaşlarımıza artarak devam edecek. İnsanımızın eksikleri noktasında bizlere verilen desteklerle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İnşallah çocuklarımız açılan özel eğitim sınıfında faydalı şeyler öğrenirler" dedi.


Özel eğitim sınıfının açılışında konuşan ve özel eğitime ihtiyacı olan çocuklara katkı sunulduğunu anlatan Cumhuriyet ilkokulu müdürü Erol Gölbaşı, "Özel eğitim sınıfında çocuklar, özel eğitime ihtiyacı olmayan akranları ile birlikte aynı okulda aynı havayı teneffüs ederek yaşıyorlar. Toplum içerisinde bu çocuklarımızın bağımsız şekilde yaşamaları ve kendilerine yeter duruma gelmeleri temel yaşam becerilerini geliştirmeleri içinde büyük önem arz ediyor" diye konuştu.


Özel eğitim sınıfının açılışına Kızılay Kırşehir Şube Başkanı Adnan Uygur ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve emlak İşleri Şube Müdürü Aslan Tekeş, Kırşehir Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Servet Avkapan'da katıldı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER