Anasayfa >

Bölgeler >

Başkan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi'ne yapılan hizmetleri anlattı!

Başkan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi'ne yapılan hizmetleri anlattı!

11 Mayıs 2015 Pazartesi, 14:01:15
Başkan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesine yapılan hizmetleri anlattı!
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, katıldığı Akdeniz Sanayi Sitesi'nin genel kurul toplantısında son 1 yılda sanayiye yaptıkları hizmetleri anlattı...

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, genel kurulda yaptığı konuşmada, "2009'dan bugüne kadar Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi ile sanayinin çözüm bekleyen pek çok sorununu çözmüş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.


Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin, tapulu 86 dönümlük arazisi üzerindeki 300'e yakın gecekondunun 15 yıldır süren işgal sorununu çözdüklerini anımsatan Başkan Tütüncü, gecekonduların tahliyesi için Ünsal Mahallesi'nde konutlar inşa edildiğini söyledi. Başkan Tütüncü, "Konutların karkas inşası tamamlandı. Konutların bitmesinin ardından 300 gecekondu tahliye edilecek. Böylece Akdeniz Sanayi Sitesi 200 ile 300 dükkanın yapılabileceği bir arsaya kavuşmuş olacak.Bu hamlemiz sanayiye, küçük bir sanayi sitesi eklemiş kadar kıymet ifade ediyor" dedi.
Sanayideki kamyon garajında yaşanan imar problemini çözmek için çalışma başlattıklarını kaydeden Başkan Tütüncü, yapacakları çalışmanın bölgenin değerini artıracağını ifade etti. Akdeniz Sanayi Sitesi'nin, kat artışı talebini karşılayan imar planı revizyonunu 2014'te yaptıklarını anımsatan Başkan Tütüncü, "Kat artışının hayata geçebilmesi için ifraz probleminin çözülmesi gerekiyordu. Şubat meclisimizde, sanayi sitesinde yer alan mevcut yapılar ile imar adaları arasındaki uyumsuzlukların giderilmesine ilişkin hazırlanmış olan 1\1000 ölçekli uygulama planı revizyonu oybirliği ile kabul edildi. Böylece esnafımızın daha büyük işyerleri yapabilmelerinin önünü açmış olduk. Yeni imar planına göre oluşacak dükkanların değeri artacak. İmar düzenlemesi, hem sanayinin büyümesine, gelişmesine hem de ekonomiye ve istihdama katkı sağlayacak önemli bir adımdı" diye konuştu.

SANAYİYE 24 DERSLİKLİ MESLEK LİSESİ
Sanayi esnafına Meslek Lisesi müjdesi veren Başkan Tütüncü, "Çok uzun süredir takip ettiğimiz, yapılması için gayret gösterdiğimiz 2 atölyeli, 24 derslikli Akdeniz Sanayi Mesleki ve Teknik Endüstri Meslek Lisesi'nin temeli, 13 Mayıs'ta atılıyor. Lise, projesi ile Antalya'nın en güzel endüstri meslek lisesi olacak. Bu okul, sanayideki esnaflarımızın elaman problemini çözmeye dönük, ara eleman yetiştirmeye yönelik bir adım olacak" dedi.

SANAYİYE POLİS MERKEZİ VE VERGİ AFFI
Başkan Tütüncü, Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü ve sivil inisiyatifle Akdeniz Sanayi Sitesi'ne polis merkezi kazandıracaklarını dile getirdi. Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin vergi cezasını sildiklerine işaret eden Başkan Tütüncü, "Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin, vergi cezalarıyla ilgili yasadan kaynaklanan bir takım imkânları vardı. Belediyemiz uzlaşma komisyonu, kooperatif yönetimiyle vergi cezası konusunda bir uzlaşıya vardı. Uzlaşı gereği kooperatifin, belediyemize olan vergi borcunun yüzde 90'nı sildik. Bu hizmet, esnafımıza önemli bir katkı olarak geri döndü. Kooperatifi var eden, besleyen, esnaflarımızdır. Vergi cezasını silerek, esnafımıza da dolaylı olarak bir katkı sağlamış olduk" ifadesini kullandı.


Başkan Hakan Tütüncü, Antalya'nın önemli bir değeri olan Akdeniz Sanayi Sitesi'ni Antalya'nın parlayan yıldızı haline getirmek için gerekli adımları atmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk de her zaman sanayi esnafıyla birlikte olmasından ve sanayinin problemlerini çözmesinden dolayı Başkan Tütüncü'ye teşekkür etti. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER