Anasayfa >

Bölgeler >

Yeşilyurt mahallesi asfaltlanıyor!

Yeşilyurt mahallesi asfaltlanıyor!

07 Mayıs 2015 Perşembe, 16:47:42
Yeşilyurt mahallesi asfaltlanıyor!
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yeşilyurt Mahallesinde yer alan ve yeni imara açılan alanda yol genişletme ve düzenleme çalışmasının başladığını bildirdi …

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yeşilyurt Mahallesinde yer alan ve yeni imara açılan alanda yol genişletme ve düzenleme çalışmasını tamamladıklarını şu anda 2 km cadde ile buna bağlantılı sokaklarda asfaltlama çalışmasının devam ettiğini bildirdi.

 

 

Çevresi ve Doğası ile uyumlu çalışmalar

Yol genişletme ve düzenleme çalışması yaptıklarını ve bu çalışma ile 2 km uzunluğunda bir caddesi Yeşilyurt mahallesine kazandırdıklarını ve bu caddeye bağlantılı yollarda asfalt çalışmasın bir başlangıç olduğunu hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 2 km uzunluğundaki cadde ve bağlantılı yollarda 2 bin ton asfalt kullanıldığını belirtti.

 

Yapılan çalışmaların semt halkına hayırlı olsun temennisinde bulunan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi

 

Melikgazili olmanın farklılığı

"Yeşilyurt Mahallesi yeni gelişen ve büyüyen bir semtimizdir. Yerleşime ve yapılaşmaya açık olan yeni yerleşim alanı olarak bu bölgede imar planına uygun olarak ana cadde ve sokak yolları açılmaktadır. Bu mahallede ilk etapta 2 km uzunluğunda yol açılmış olup ilk etapta 2 bin ton asfalt kullanılarak güvenli ve seri ulaşım sağlanmıştır. 2015 yılı içerisinde bu alanda yerleşim bölgesinde yaklaşık 15 bin asfalt kullanılarak asfaltsız yol kalmayacaktır. Bunun için gerekli planlama yapılmıştır. Yeşilyurt halkına şimdiden hayırlı olsun"

 

Melikgazi Belediyesi'nin asfaltlama çalışmalarını yerinde izleyen bölge halkı ise "Yeşilyurt haklı olarak yıllardır kaderine terk edilen bir semtte yaşıyorduk. Melikgazi Belediyesine bağlanınca hizmet almaya ve hizmetler ile iç içe yaşamaya başladık. Kışın çamur, yazın tozdan oturamıyorduk. Toprağımızda değer kazandı. Güvenli ve seri bir ulaşım sağlanmaya başlandı. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz." dediler.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER