Anasayfa >

Bölgeler >

Karalar'dan Bey Mahallesi'ne dev spor tesisi müjdesi!

Karalar'dan Bey Mahallesi'ne dev spor tesisi müjdesi!

07 Mayıs 2015 Perşembe, 16:39:28
Karalardan Bey Mahallesine dev spor tesisi müjdesi!
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Bey Mahallesi'nde yaptığı geleneksel mahalle toplantılarında vatandaşlara spor tesisi müjdesi verdi.

Başkan Karalar, Bey Mahallesi'nin en temelproblemi olan imar sorununun da bu yıl içinde çözüme kavuşturulacağını açıkladı.

Bey Mahallesi sakinleri, "Umudumuz Zeydan" ve "Bey Mahallesi Gençlik Kolları" yazılı pankartlarla karşıladıkları Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın mahallelerine gelişinin şerefine kurban kesti.

Kendisini makamda oturmaktan ziyade mahallelerde ve halkın arasında bulunmaktan daha çok mutluluk duyduğunu ifade eden Karalar, "Belediyemizde son bir yıldır yeni bir dönem başladığını sizlerde fark etmişsinizdir. Bizimle birlikte başlayan yeni dönemde sizler isteyeceksiniz bizler gerçekleştireceğiz. Halkımız ne istiyorsa sizlere onu yapacağız" diye konuştu.

 

5 BİN METREKARELİK SPOR TESİSİ MÜJDESİ

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Akkapı ve Bey Mahallesi'nin arasında bir bölgeye toplam 5 bin metrekare alan üzerinde devasa bir spor tesisi kurulacağını açıkladı. Mahalle sakinlerinin coşkulu alkışlarıyla karşılanan bu açıklamada Başkan Karalar yapılacak tesisin detayları hakkında da bilgi verdi.

Akkapı ve Bey Mahalleleri'nin arasında 5 bin metrekare alan üzerine kurulacak spor tesisinde öncelikle Mahalle Merkezi bulunacağını belirten Başkan Karalar, "Yaşlılarımız için ayrı bir dinlenme tesisi olacak. Gençlik Merkezi bulunacak. Kapalı cep salonunda toplantı ve gösterimler gerçekleştirilebilecek. İnşa edeceğimiz Spor Tesisinde futbol, voleybol ve basketbol sahaları bulunacak. Bölgeyi her yaştan insanımız için cazibe merkezi yapacak Spor Tesisimize en kısa sürede başlayacağız" diye konuştu.

 

"26 YILDA YAPILAMAYANI BİR YILDA YAPIYORUZ"

Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan'da 26 yıllık dönemde yalnızca 162 adet park yapıldığını belirterek, "Biz son bir yılda 16 ayrı park yaptık. 26 yılda yalnızca 5 kapalı semt pazarı kurulmuş. Biz bir yıl içerisinde 6 adet Kapalı Semt Pazarı inşa edeceğiz. Kısaca Seyhan tarihinde 26 yılda yapılamayanların daha fazlasını bir yıl içerisinde gerçekleştirmiş olacağız" şeklinde konuştu.

 

ÇÖZÜM EKİBİ 24 SAAT SEYHANLI'NIN EMRİNDE

Belediyenin iş ve işleyişinde vatandaşların talep ve önerilerine büyük önem verdiklerini belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Kurduğumuz Çözüm Ekibi günün 24 saati sizlerle temas halinde bulunacak. Belediyeyle ilgili ne gibi problemleriniz varsa Çözüm Ekibimiz aracılığıyla çözüme kavuşturacağız. Belediyemize ait her sorunu mümkünse anında, değilse mümkün olan en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturacağız" dedi.

"Halkımız ne istiyorsa onu yapacağız" diyen Başkan Karalar, "Makam koltuğunda oturmaktan ziyade sizlerin arasında bulunmaktan mutluluk duyan bir başkanınız var artık. Haftanın dört günü sizlerle buluşuyoruz. Hem de sizleri kendi makamımıza, ayağımıza beklemeden bizzat sizlerin ayağına gelerek sizlerin dertlerini dinleyip çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

 

SEYHAN'IN İLK KEZ GÖRECEĞİ HİZMETLER

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Bey Mahallesi'nde gerçekleştirdiği geleneksel mahalle toplantılarında Seyhan ilçesinde ilk kez gerçekleştirilecek bazı hizmetlerin de müjdesini verdi. "Seyhan'da belediye tarafından işletilen hiç kreş yoktu. Bu yıl 2 adet kreş açacağız. Önümüzdeki yıl da 5 ayrı kreş daha hizmete açacağız. Çocuklarımız yaz aylarında sıcaklara dayanamayıp sulama kanallarında serinlemeye çalışıyor. Fakat bu zamanda hiç istenmeyen olaylar yaşanıyor. Sulama kanallarına giren çocuklarımız buralarda hem hastalık hem de maalesef ki ölüm riskiyle karşılaşıyor. İşte bu istenmeyen olayların önüne geçebilmek için mahallelerimize portatif yüzme havuzları kuracağız" dedi.

 

ASFALT ZEMİN KAPI EŞİKLERİNİN ALTINA ÇEKİLECEK

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Bey Mahallesi'nde yıllardır yaşanan yanlış bir uygulamanın da kendi döneminde ortadan kaldırılacağını açıkladı. Başkan Karalar, "Seyhan'da altı ayrı asfalt ekibi kurduk. Beş yeni asfaltlama makinesi aldık. Artık asfalt yapacağımız yolları önce tamamen kazarak temizleyeceğiz. Evlerimizin, kapılarımızın, pencerelerimizin üst üste her asfalt yapıldığında giderek çukurda kalmasına bu şekilde son vereceğiz. Yeni yapacağımız yollarda asfalt zemin kapı eşiklerinin altına çekilmiş olacak" şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Karalar, kış ayları gelmeden önce Seyhan'da bir tek bozuk yol kalmayacağını belirterek, "Bu hizmet zaten bizim temel işimiz. Günlük işimiz. Bu temel hizmetlerin yanında Seyhan'ı dönüştürmek ve daha yaşanabilir bir hale getirmek işini de adım adım hayata geçireceğiz" dedi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER