Anasayfa >

Bölgeler >

Antalya Kırcami 180 güne askıya çıkıyor!

Antalya Kırcami 180 güne askıya çıkıyor!

07 Mayıs 2015 Perşembe, 16:31:57
Antalya Kırcami 180 güne askıya çıkıyor!
Antalya Muratpaşa'da yıllardır sürüncemede bırakılan Kırcami bölgesinde '18 uygulaması' olarak bilinen parselasyon çalışmaları başlandı.

Muratapaşa Belediyesi '1. Yıl Faaliyet Sunumu' Kültür Salonu'nda yapıldı. Programa CHP İl Başkanı Semih Esen, Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, Antalya Milletvekili Adayları Sultan Yeğen, Devrim Kök, Mustafa Akaydın ve çok sayıda davetli katıldı. Salona eşi Ümran ve oğlu Efe Usal ile birlikte gelen Başkan Uysal'ın sahneye davet edilişi sırasında hayat arkadaşı gözyaşlarına hâkim olamadı.

 

13 aylık görev süresi boyunca Muratpaşa Belediyesi olarak yaptıkları çalışmaları anlatan Ümit Uysal, göreve gelmeden önce verdikleri sözleri yerine getirmek için bütün imkânlarıyla çalıştıklarını belirtti. Uysal, ilk günden itibaren insan odaklı çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi. Altı ay önce faaliyete başlayan 'Turunç Masa'nın Türkiye'deki en gelişmiş çözüm sistemi olduğunu söyleyen Ümit Uysal, Turunç Masa'ya gelen şikâyetlerin en erken 48 saat, en geç 8 gün içinde çözüme kavuşturulduğunu anlattı. 6 ay içinde Turunç Masa'ya 21 bin müracaat olduğunu ve bu müracaatların yüzde 90'ının başarıyla sonuçlandığını söyleyen Uysal, "Torpil, tanıdık kavramını hizmet alma şansı olmaktan çıkardık. Bizim için vatandaş olması yeterlidir. Turunç Masa'da 112 personel çalışıyor. Günlük yaklaşık 150 şikayet çözüyoruz." dedi.

 

Dershaneye gidemeyen öğrenciler için internetten online eğitim verdiklerini ve bu eğitimden 30 bin öğrencinin faydalandığını dile getiren Uysal, eğitimin yanı sıra ailelerin maddi durumu nedeniyle sokakta büyümek zorunda kalan çocuklar için kreş ve gündüz bakım evleri açtıklarını dile getirdi. 2 kreş ve 3 etüt merkezini hayata geçirdiklerini belirten Uysal, "Kreşlerimiz aylık 200 lira ve torpil sökmez. Tamamen gelir durumuna göre çocuk kabul ediyoruz. Hedef kitlemiz sokakta büyüyen çocuklar." şeklinde konuştu.

 

"18'LİK UYGULAMA 6 AYA ASKIDA"

 

Kırcami imar planıyla ilgili gelişmeleri de sunumunda anlatan Uysal, bir önceki dönem Büyükşehir Belediyesi'nden 1/5 binlik imar planının geçtiğini belirterek şöyle konuştu: "Göreve geldiğimiz ilk ay Kırcami imar planını bitireceğiz dedik. İlk ayın sonunda binlik planı şehrin gündemine koyduk. Binlik plan geçti. Şu an 18 uygulamasına geldik. Olağanüstü bir durum olmazsa 6 ayda Kırcami 18 uygulamasını askıya çıkacak duruma getireceğiz."

 

Sunumun sonunda da sloganları olan "1'LİKTE"yi açıklayan Uysal, insanları her haliyle sevdiklerini ve harcadıkları her kuruşun insan hayatına etki edip etmediğine baktıklarını aktardı. İnsanlar için çalıştıklarını vurgulayan Uysal, sözlerini şöyle tamamladı: "Görkemli eserler yapıp namımız yürüsün demiyoruz. İnsan bizim temelimizdir. İnsanımız bize turunç masada, mahalle toplantısında her zaman ulaşabilir. Herkesi her haliyle seviyoruz. Yasa dışı olmayan her talep bizim için çok önemlidir. Dünya görüşü ve yaşam şeklinden insanları ayırmayız. 'Birlikte' sözünün anlamı da budur."  CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER