Anasayfa >

Bölgeler >

Karaman'da işçi konutlarının temeli atılıyor!

Karaman'da işçi konutlarının temeli atılıyor!

07 Mayıs 2015 Perşembe, 16:21:21
Karamanda işçi konutlarının temeli atılıyor!
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, önümüzdeki günlerde TOKİ İşçi Konutlarının temelinin atılacağı müjdesini verdi.

Karaman Belediyesi'nin projesi olan ve özellikle Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışan işçileri yakından ilgilendiren, 8 Nisan 2015 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen "İşçi Konutları Projesi"nde ihaleyi alan firma ile TOKİ arasında sözleşme imzalandı.

Önümüzdeki günlerde işçi konutlarının temelinin atılacağını ifade eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "Özellikle işçi kardeşlerimizin merakla beklediği işçi konutları ilk etap çalışmalarına başlıyoruz. İhaleyi kazanan yüklenici firma ile TOKİ arasında sözleşme bugün itbariyle imzalandı. Önümüzdeki günlerde yer tesliminin yapılmasının hemen ardından, Allah'ın izni ile projenin temelini atıyoruz. Karamanımıza hayırlı olsun" dedi.

Çalışkan, "Konut projesinde ikinci etap çalışmalarına başlandı. İlk etapta 428 konut yapılacak. Ayrıca 32 derslikli ilköğretim okulu 300 kişi kapasiteli camii, spor sahaları, fitness alanları, yeşil alan ve parklar, çocuk oyun alanları bulunacak. Bu bölgede 5000 konutluk bir alan ayırdık. Bir kaç etapla 5 bin konut yapmayı hedefliyoruz. Bu konutları sadece OSB çalışanları ile sınırlı tutmayacağız. Karaman'da en az 1 yıldır sigortalı olarak çalışan vatandaşlarımız bu imkandan faydalanabilecekler" diye konuştu. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER